Na vrcholky mrakodrapů bez jištění: Bláznovství, nebo odvaha?

08.05.2014 - redakce 100+1


Reklama

Pro většinu z nás zní nápad lézt na několik set metrů vysoké stavby jen tak, bez lana, skob a dalšího jištění jako čiré bláznovství. Ne tak pro skupinku ukrajinských lezců, kteří se na zdolávání všech dostatečně vysokých staveb soustředí. Snímky jejich fotografa Jaroslava Segody, zachycující dobrodruhy na špičce mrakodrapu, hraně bloku činžovních domů i visící za jednu ruku na řetězu z jeřábu dokazují, že své životy žijí opravdu na hraně. „S lezením na vysoké budovy jsem začal před třemi lety a po nějaké době jsem se rozhodl nechat jištění doma,“ říká mladý kaskadér.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Veleskokan goliáší, největší známý druh žáby, žije na malém území v Kamerunu. Místní ho rádi loví a prodávají jako pochoutku.

Věda

Ilustrace protoplanetárního disku okolo hvězdy TW Hydrae.

Vesmír

Podle starého mýtu polští jezdci útočili proti německým tankům

Válka

Vítězslava Kaprálová (1915–1940) jako dvacetiletá. Martinů o ní později napsal: „Jen jedna otázka neopustila dodnes mé vědomí a vzpomínky. Proč jí osud dal tolik energie a tolik vzácných darů a proč jí nedal možnost, aby jich mohla využíti?“

Historie

Karlsruhe, kde se mohl podle některých teorií narodit Hauser. Ve výřezu portrét Kaspara Hausera, na němž je patrná jizva na čele po prvním údajném atentátu.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907