Na život a na smrt: Akrobatický lví lov

04.05.2014 - Jan Miklín


Reklama

Souboj mezi šelmou a kořistí často není jednoduchý a nemusí dopadnout tak, jak by se na první pohled zdálo. Přesvědčili se o tom i návštěvníci jihoafrické Londolozi Private Game Reserve, kteří sledovali útok lvích sester na buvola. Zatímco skok první z dvojice běžícího sudokopytníka sotva zpomalil, druhý pokus vypadal nadějněji. Ovšem nakonec vyhráli buvoli – ohroženému druhovi se vydal na pomoc zbytek stádečka a lvice zahnal. Šelmy tak tentokrát zůstaly o hladu.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907