Náboženský bábel: V Kazachstánu se sešli vůdci největších náboženství světa

16.06.2015 - redakce 100+1


Reklama

Náboženství bývá definováno jako soustava jednání, symbolů a představ, jimiž různá společenství a církve vyjadřují reálný, životní a osobní vztah k transcendentním zkušenostem a představám. Podle některých odhadů existuje na celém světě více než 4 200 nejrůznějších náboženských směrů, spolků a církví. Kromě tradičních náboženství existují i velmi bizarní a zhusta recesistická společenství uctívající moc těstovin nebo sportovního náčiní. Je to jistě dost, na pořádný „babylon“. Od roku 2003 se proto v multinárodnostním Kazachstánu koná setkání vůdců tradičních náboženství. Čelní církevní představitelé se zde scházejí, aby se pokusili nalézt společnou řeč.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejdražší kartička Pokémon TCG se loni prodala v přepočtu za neuvěřitelných 8,2 milionu korun. (ilustrační foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Dostupnost kyslíku bude pro pilotované vesmírné mise klíčová. (foto: NASACC0)

Vesmír

Vydáte-li se do národního parku Inthanon v severním Thajsku, zastavte se ve vesnici Ban Khun Klang. U ní najdete botanickou zahradu věnovanou stromovým kapradinám. (foto: © Topi Pigula - se souhlasem k publikování)

Příroda

(ilustrační foto: Wikimedia Commons, Satyamon1993CC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Evropští lídři 50. let - Richard hrabě von Coudenhove-Kalergi (zcela vlevo) býval označován jako prorok či velvyslanec Evropy. (foto: Wikimedia Commons, van Duinen (Anefo), CC0 1.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907