Nadpřirozené podvody: Horor v Amityville

15.08.2015 - Marek Telička

Lidská důvěřivost nezná mezí – zejména tehdy, když mají předložené důkazy prokázat nadpřirozené skutečnosti. V další části seriálu o nejslavnějších nadpřirozených podvodech si posvítíme na dům hrůzy z Amityville


Reklama

Ve vesnici Amityville ve státě New York se stala na podzim roku 1974 děsivá událost. Třiadvacetiletý Ronald De Feo chladnokrevně zavraždil šest členů vlastní rodiny – otce, matku a čtyři sourozence ve věku od 9 do 18 let. Ronald byl odsouzen na šest doživotních trestů a dodnes si je odpykává ve státní věznici Green Haven.

Rok po vraždách koupili dům manželé George a Kathy Lutzovi se třemi dětmi. V domě prý strávili jediný děsuplný měsíc, při němž docházelo k mnoha nevysvětlitelným úkazům. Pravidelně zde prý byly cítit mrazivé závany vzduchu, na zemi se objevovaly stopy slizu, navzdory zimnímu období byla stavba zamořena mouchami a jednou se prý paní Lutzová vznášela asi půl metru nad postelí.

Lutzovi z domu nakonec utekli a přestěhovali se do Kalifornie, kde George a Kathy ve spolupráci s nájemným spisovatelem sepsali svůj příběh, který byl publikován pod názvem Horor v Amityville. Kniha se velmi dobře prodávala a na motivy tohoto příběhu vzniklo několik filmů a knih. Od začátku však byli Lutzovi podezříváni, že si vše vymysleli a že kniha je „založena na skutečných událostech“ jen pokud jde o fakt, že rodina v domě bydlela. To, že je celý příběh smyšlený, nejvíce dokazuje spor s advokátem rodiny Williamem Weberem. Ten se s rodinou ve dvou sporech soudil o celkem 6,5 milionu dolarů a opakovaně prohlásil, že on a Lutzovi dali celou historku dohromady „nad mnoha lahvemi vína“.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Wikimedia, Horror Film Central

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vykopávky odkryly například závod na zpracování ryb. Velká část starého fénického města ale leží pod hladinou moře.

Zajímavosti

Oko mouchy pracuje čtyřikrát rychleji než naše. Proto mají naše pokusy plácnout ji jen malou šanci na úspěch.

Příroda

Hmotnost supermasivní černé díky v srdci kvasaru J0313-1806 odpovídá 1,6 miliardám Sluncí.

Vesmír

V budoucnu by Maci Currinová ráda studovala vysokou školu ve Velké Británii a zároveň by se chtěla stát nejvyšší profesionální modelkou na světě.

Revue

Tlak panovníků na odvádění daní v penězích, nikoliv v naturáliích, přinesl zánik směnného obchodu.

Historie
Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907