Nadpřirozené podvody: Horor v Amityville

15.08.2015 - Marek Telička

Lidská důvěřivost nezná mezí – zejména tehdy, když mají předložené důkazy prokázat nadpřirozené skutečnosti. V další části seriálu o nejslavnějších nadpřirozených podvodech si posvítíme na dům hrůzy z Amityville


Reklama

Ve vesnici Amityville ve státě New York se stala na podzim roku 1974 děsivá událost. Třiadvacetiletý Ronald De Feo chladnokrevně zavraždil šest členů vlastní rodiny – otce, matku a čtyři sourozence ve věku od 9 do 18 let. Ronald byl odsouzen na šest doživotních trestů a dodnes si je odpykává ve státní věznici Green Haven.

Rok po vraždách koupili dům manželé George a Kathy Lutzovi se třemi dětmi. V domě prý strávili jediný děsuplný měsíc, při němž docházelo k mnoha nevysvětlitelným úkazům. Pravidelně zde prý byly cítit mrazivé závany vzduchu, na zemi se objevovaly stopy slizu, navzdory zimnímu období byla stavba zamořena mouchami a jednou se prý paní Lutzová vznášela asi půl metru nad postelí.

Lutzovi z domu nakonec utekli a přestěhovali se do Kalifornie, kde George a Kathy ve spolupráci s nájemným spisovatelem sepsali svůj příběh, který byl publikován pod názvem Horor v Amityville. Kniha se velmi dobře prodávala a na motivy tohoto příběhu vzniklo několik filmů a knih. Od začátku však byli Lutzovi podezříváni, že si vše vymysleli a že kniha je „založena na skutečných událostech“ jen pokud jde o fakt, že rodina v domě bydlela. To, že je celý příběh smyšlený, nejvíce dokazuje spor s advokátem rodiny Williamem Weberem. Ten se s rodinou ve dvou sporech soudil o celkem 6,5 milionu dolarů a opakovaně prohlásil, že on a Lutzovi dali celou historku dohromady „nad mnoha lahvemi vína“.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Wikimedia, Horror Film Central

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Mladý krab pobřežní v typicky zelené barvě

Věda
Historie
Vesmír

Welwitschie podivná je jediným rostlinným druhem svého rodu. Tato dvoudomá rostlina má většinou pouze dva protilehlé, stále dorůstající listy.

Příroda

Nebeská houpačka 

kategorie: Křídla | kde: Rakousko | autor: Philip Platzer

Každé dítě se chce houpat výš a ještě výš, až se nohama dotkne nebe. Marco Fürst to dotáhl nejdál, když se 1 500–2 000 metrů nad zemí zhoupl na stometrové lanové houpačce zavěšené na horkovzdušném balonu.

Revue

U rostlinných přípravků úřady nevyžadují před jejich uvedením na trh klinické testy účinnosti.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907