Nákladní koloběžka: Do města na projížďku i na nákup

27.05.2014 - Jan Miklín

Obyčejná koloběžka je docela praktickým dopravním prostředkem do ulic města. Proti pěší chůzi rychlejší, ale na rozdíl od kola můžete jezdit po chodníku. A když potřebujete odvést třeba nákup, nastupuje Nimble


Reklama

Nákladní koloběžku představila americká firma Nimble, která její použití vidí nejen ve městě, ale také třeba ve velkých výrobních halách, kde na ní mohou zaměstnanci jezdit a zároveň převážet třeba potřebné díly.

Nimble jede

Koloběžka je vybavena patentovaným řídícím systémem, který umožňuje vézt věci na očích a zároveň prostředek bezpečně ovládat. Nákladní „košík“ vyrobený z 3 mm silného, ale odolného polyethylenového plastu, je dostatečně prostorný a umožňuje snadné nakládání či vykládání zboží.

Nejvíce namáhané části jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku, což jim zaručuje o 30 % větší pevnost než je běžná. Zároveň je celá koloběžka lehká a dostatečně pevná a tuhá. Pohodlné jízdě napomáhají i velká kolečka se 152mm průměrem. Metr a půl dlouhou koloběžku nabízí kalifornská firma za 299 dolarů, tedy asi 6 tisíc korun.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Nimblescooters.com

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907