Náměstí v Jeruzalémě rozkvetlo obřími květinovými lampami

04.11.2015 - redakce 100+1


Reklama

Velmi originální květinová instalace je k vidění na jeruzalémském náměstí Vallero. Čtveřice obřích červených květů ukrývá chytré pouliční lampy, jejichž „okvětní lístky“ v horkých dnech poslouží i jako slunečníky. Květy se automaticky rozvinou, jakmile se k nim někdo přiblíží, v noci se navíc rozsvítí. Květy mají ale i další praktickou funkci - jejich rozvinutí upozorní kolemjdoucí, že se k přilehlé zastávce blíží tramvaj. Instalace je dílem dvojice šikovných dam Alison Haganové a Anne Quallickové, které dohromady tvoří designérské studio HQ Architects.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: HQ Architects

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Podle bulharských matematiků je chování Sluneční soustavy je velice stabilní. Jsou proto přesvědčeni, že náš planetární systém vydrží nejméně 100 tisíc let. (ilustrace: NASACC BY-SA 4.0)

Vesmír

(foto: Pexels, cottonbro, CC0)

Reklama

Oficiální výsledky sčítání z roku 1921 nebyly přijaty příznivě příslušníky národnostních menšin. Napočítáno jich totiž bylo méně než v roce 1910. (foto: PixabayCC0)

Historie

Sověti nasadili tanky T-54 (na snímku) a T-55 také během okupace Československa v srpnu 1968. (foto: Wikimedia Commons, František DostálCC BY-SA 4.0)

Válka

Při užívání antibiotik je úmrtnost nakažených břišním tyfem zhruba 1-4 procenta, u neléčených pacientů vzrůstá až na 20 procent. (ilustrace: Shutterstock)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907