NASA 2013: Nejkrásnější pohledy na planetu Zemi z vesmíru

28.04.2014 - Redakce


Reklama

Naši planetu monitoruje a sleduje řada družic. Díky tomu víme, jaké bude počasí, jak se chovají sopky, jak se mění biosféra v průběhu roku nebo jaký vliv má lidská aktivita na procesy probíhající na Zemi. Některé zemské útvary jsou navíc viditelné a správně pochopitelné právě jen z vesmíru, sledovat také můžeme proměny povrchu a lidskou aktivitu v čase.

To vše nám ukazuje kompilace nejlepších videí a fotografií pořízených flotilou satelitů NASA v loňském roce včetně počítačových vizualizací, které vznikly na základě dat jimi získanými.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Po měsíci „UPF diety“ přibral Chris van Tulleken sedm kilogramů (tři kilogramy tvořil jen tělesný tuk, zbytek sacharidy uložené v játrech a svalech), z průměrné hmotnosti podle BMI poskočil k nadváze. (ilustrační foto: Shutterstock) 

Zajímavosti

Z čelního pohledu je velmi dobře patrný neobvyklý tvar žraločího rypce. (foto: © Martin Procházka, se souhlasem k publikování)

Příroda

Pravděpodobnost výskytu ohnivé duhy záleží na zeměpisné šířce a klimatu: například v Los Angeles je 5× až 10× větší než v Londýně. (foto: Christa Harbig, CC BY 4.0)

Vesmír

V období neolitu, asi před šesti tisíci lety, se v Dorstone Hill nacházel komplex dřevěných budov a pohřební mohyly. (foto: Flickr, Herefordshire CouncilCC BY-ND 2.0)

Věda

Svůj původní fotografi cký materiál získala Lucia Moholy do fyzického vlastnictví teprve v  šedesátých letech 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Fair use)

Historie

Za afrodiziakum je považován například celer, marihuana, zázvor, čokoláda, muškátový oříšek nebo třeba prudce jedovatý blín černý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907