NASA 2013: Nejkrásnější pohledy na planetu Zemi z vesmíru

28.04.2014 - Redakce


Reklama

Naši planetu monitoruje a sleduje řada družic. Díky tomu víme, jaké bude počasí, jak se chovají sopky, jak se mění biosféra v průběhu roku nebo jaký vliv má lidská aktivita na procesy probíhající na Zemi. Některé zemské útvary jsou navíc viditelné a správně pochopitelné právě jen z vesmíru, sledovat také můžeme proměny povrchu a lidskou aktivitu v čase.

To vše nám ukazuje kompilace nejlepších videí a fotografií pořízených flotilou satelitů NASA v loňském roce včetně počítačových vizualizací, které vznikly na základě dat jimi získanými.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Masaryk v Karlových Varech v roce 1931, jízda na koni patřila k jeho zálibám. Na prezidenta si stěžoval policejní ředitel Šlechta, že kluše při jízdě na koni přes koleje.

Historie

Stíhací letouny Sopwithy Camel připravené odstartovat k náletu na Tondern.

Válka

Motýl Greta oto žije ve Střední a Jižní Americe až po jižní oblasti Chile. Migruje však na velké vzdálenosti a byl pozorován až v Mexiku a Texasu.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907