NASA chce zachytit asteroid a osídlit Mars. Dosažení cíle má pomoct loď Orion

01.05.2014 - Redakce


Reklama

Americká vesmírná agentura v nedávných dnech odhalila cíle svého průzkumu vesmíru pro následující desetiletí. Jak jsme už několikrát uvedli, s raketovým systémem SLS a lodí Orion chce nejprve dopravit planetku (asteroid) na oběžnou dráhu Měsíce a zde ji zkoumat (2025). Tím NASA otestuje nové technologie, aby se vzápětí mohli lidé vydat na Mars.

Charles Bolden, šéf NASA a bývalý astronaut, toto přirovnává k projektu Apollo s tím, že toto bude ještě náročnější výzva pro lidstvo. Poukazuje také na to, že to, co NASA v kosmu vymyslí a odzkouší, používají všichni lidé na Zemi – všichni tak těžíme z kosmického programu. Jak poznamenal jeden z astronautů na ISS, „pracujeme mimo planetu pro planetu.“

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Celkově téměř šedesát metrů vysoký obrys nahého muže s kyjem se nachází na svahu nedaleko obce Cerne Abbas, v jihoanglickém hrabství Dorset.

Zajímavosti
Vesmír
Historie

Sameček dudka spěchá nakrmit mláďata, která jsou i po opuštění hnízda nějakou dobu dokrmována.

Příroda
Věda

Křižáci v Sidónu zbudovali Mořský hrad a ve 13. století také Hrad svatého Ludvíka. Během křížových výprav bylo město několikrát dobyto a vydrancováno. Ve výřezu nalezené ostaky z masového hrobu.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907