NASA věří, že družice MAVEN vyřeší největší záhadu Marsu: Kam zmizel život?

04.07.2014 - Redakce


Reklama

Klima Marsu zůstává jedním z největších tajemství Sluneční soustavy. Podle dostupných informací existovaly v historii na Rudé planetě podmínky vhodné pro život, tekla tam voda, možná se vytvořily i oceány, atmosféra byla hustší, podnebí bylo teplejší. Dost možná na Marsu existoval i život.

Proč se ale z Marsu stala červená poušť? Proč zmizela atmosféra? Na to by měla odpovědět, alespoň částečně, sonda MAVEN, která je právě na cestě k Marsu a bude studovat jeho atmosféru.

Reklama

  • Zdroj textu:

    NASA Goddard

  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907