NASA věří, že družice MAVEN vyřeší největší záhadu Marsu: Kam zmizel život?

04.07.2014 - Redakce


Reklama

Klima Marsu zůstává jedním z největších tajemství Sluneční soustavy. Podle dostupných informací existovaly v historii na Rudé planetě podmínky vhodné pro život, tekla tam voda, možná se vytvořily i oceány, atmosféra byla hustší, podnebí bylo teplejší. Dost možná na Marsu existoval i život.

Proč se ale z Marsu stala červená poušť? Proč zmizela atmosféra? Na to by měla odpovědět, alespoň částečně, sonda MAVEN, která je právě na cestě k Marsu a bude studovat jeho atmosféru.

Reklama

  • Zdroj textu:

    NASA Goddard

  • Zdroj fotografií:Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V minulosti sestávaly nejjemnější látky z více než dvou set vláken na centimetr čtvereční a zdobily je také výšivky. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vedle pilota má Air Car pojmout i trojici spolucestujících. (foto: Profimedia/Lazzarini Design)

Revue

Mohutný výron koronální hmoty na snímku sondy SOHO

Vesmír

Archeologům se poprvé podařilo nalézt zbytky dřevěných hrotů z římské éry, které měly odradit útočníky. Hroty fungovaly podobně jako ostraný drát nebo žiletkový plot. (ilustrační foto: Unsplash, Hunter JamesCC0)

Věda

Pohled z planiny Omalos na vrcholky Bílých hor (Lefka Ori) s divokými růžovými tulipány (Tulipa bakeri) a fialovými sasankami věncovými (Anemone coronaria) v popředí. (foto: Cedrik a Štěpánka Haškovcovi - se souhlasem k publikování)

Příroda

Stříbro nalezené v Kutné hoře vedlo krále k vydání horního zákoníku a ražbě pražských grošů, „tvrdé měny“ středověku. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907