Nebaví vás čištění zubů? „Vytištěný“ kartáček to zvládne za šest vteřin

09.10.2013 - Jan Miklín

Speciální zubní kartáček, který dokonale vyčistí chrup za pouhých šest vteřin, uvedla společnost Blizzident. K jeho výrobě používá technologii trojrozměrného tisku


Reklama

Čištění zubů není pro většinu lidí zrovna zábavnou činností. Pomoci zkrátit každodenní minuty strávené v koupelně a zároveň dokonale zuby vyčistit má nový speciální kartáček, který na první pohled vypadá trochu jako zubní protéza.

Kartáček na míru

Základem je snímek či model chrupu, neboť každý kartáček je vyroben individuálně. Na jeho základě je pak zařízení vytištěno na 3D tiskárně. Při vlastním čištění zubů je třeba jen několikrát kousnout či žvýknout, o zbytek se postará 400 jemných štětinek, umístěných pod různými úhly.

Oproti klasickému kartáčku jsou tak všechny zuby čištěny zároveň a stejně důkladně, proto je s trochou cviku dosáhnout úplného vyčištění za inzerovaných šest vteřin. A cena? Ta záleží na konkrétní využité technologii a pohybuje se mezi 100 až 200 USD, tedy zhruba 4-5 tisíci korun.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia/Ferrari Press Agency/Blizzident.com

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Stále více cibetek je kvůli „cibetkové kávě“ drženo v zajetí. Přesto je velmi pravděpodobné, že většina kávy prodávané s touto nálepkou, cibetku nikdy „neviděla“.

Příroda

Protein PIN1 dokáže v řadě případů zlepšit stav varlat i spermií, které se v nich vyvíjejí. Do varlat ho spolehlivě dostane nová nanotechnologie.

Věda

Typický start nosné rakety Falcon v režii SpaceX

Vesmír

Dům z odpadu

Předmět recyklace: použitý stavební materiál 
Kde: Brazílie

Uruguayský umělec Jaime si uvědomil, že přibližně 40 % veškerého odpadu, který putuje na skládky, pochází z někdejších staveb – a velkou část lze opět využít. Na svém pozemku v Brazílii proto podobný materiál „zrecykloval“ do podoby nového domu.

Revue

Obchodní gildy se k pojištění dopracovaly z nutnosti snižovat rizika plynoucí ze zámořského obchodu.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907