Nebývale jasná kometa PanSTARRS rozzářila jižní nebe

21.07.2015 - Redakce Tajemství vesmíru


Reklama

Teprve v loňském roce objevená kometa C/2014 Q1 (PanSTARRS) se na počátku července zjevila v celé své kráse. V našich zeměpisných šířkách se objevovala se západem Slunce a navíc velmi nízko nad obzorem. To na jižní polokouli nabídla kometa jinou podívanou. Takto ji ve společnosti úzkého Měsíce zachytil z Chile světoznámý fotograf Yuri Beletsky.

Reklama

  • Zdroj textu:

    apod.nasa.gov

  • Zdroj fotografií: Yuri Beletsky

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kopcovitá krajina Bílých Karpat státní kontrole dlouho unikala. Náročný terén úředníky od návštěv odrazoval. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Jediný zachovaný kus německého 128mm samohybného kanonu s přezdívkou „Sturer Emil“ lze zhlédnout v muzeu v ruské Kubince. (foto: Wikimedia Commons, Alan WilsonCC BY-SA 2.0)

Válka

Kmen Bójů neobýval pouze střední Evropu. Mnohem silnější větev žila v severní Itálii, takzvané Předalpské Galii, kde bojovali s Římany, a dokonce je několikrát porazili.(ilustrace: © Martina Nacházelová - se souhlasem k publikování)

Historie

Podle odborníků z NASA je nejzajímavějším cílem pro vybudování měsíční základny oblast Shackletonova a de Gerlacheova kráteru u jižního pólu. (ilustrace: NASA/Advanced Concepts LaboratoryCC0)

Vesmír

Lesní požár na konci permu

Věda

Karikatura zachycující cara Mikuláše II. a Theodora Roosevelta, který apeluje ve věci krutého zacházení s ruskými Židy. (ilustrace: Wikimedia Commons, Emil Flohri, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907