Nejdražší dům světa? Připravte si miliardu korun

18.07.2013 - Jan Miklín

Britská rezidence, postavená v kalifornském stylu, skrývá 103 pokojů a obklopuje ji 230 tisíc metrů čtverečních zahrad i vlastního lesa. Vašim novým sousedem může být třeba dubajský šejk Rašíd al-Maktoum, Elton John nebo kytarista kapely Queen


Reklama

První dům na tomto místě nedaleko vesnice Windlesham v hrabství Surrey byl postaven v roce 1924. Již ten obsahoval například osm ložnic, bazén nebo čtyři koupelny. Když se jej v roce 1987 tehdejší majitel – egyptský princ – rozhodl prodat, přihodilo se neštěstí: dům při bouři vzplanul a lehl popelem.

Stavba současné budovy probíhala mezi roky 1998 až 2005. Potenciální kupce měla nalákat i v kůži vázaná brožura v ceně 500 liber, avšak vážných zájemců mnoho nebylo. Jelikož náklady na provoz přesahovaly milion liber ročně, začal vlastník budovu pronajímat třeba na natáčení filmů. V roce 2011 se konečně našel kupec, ochotný zaplatit pětatřicet milionů liber.

Ke vchodu poněkud kýčovité stavby vede vyhřívaná mramorová silnice, hosty vítá rozlehlá vstupní hala a k vybavení všech dvaadvaceti ložnic patří vlastní koupelna, vyzdobená mramorem. Zábavu obstarává pět bazénů, bowlingové dráhy, soukromé kino i tenisové kurty. Do garáží se vejde osm dlouhých limuzín a „zaparkovat“ zde můžete i šest koní.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Veleskokan goliáší, největší známý druh žáby, žije na malém území v Kamerunu. Místní ho rádi loví a prodávají jako pochoutku.

Věda

Ilustrace protoplanetárního disku okolo hvězdy TW Hydrae.

Vesmír

Podle starého mýtu polští jezdci útočili proti německým tankům

Válka

Vítězslava Kaprálová (1915–1940) jako dvacetiletá. Martinů o ní později napsal: „Jen jedna otázka neopustila dodnes mé vědomí a vzpomínky. Proč jí osud dal tolik energie a tolik vzácných darů a proč jí nedal možnost, aby jich mohla využíti?“

Historie

Karlsruhe, kde se mohl podle některých teorií narodit Hauser. Ve výřezu portrét Kaspara Hausera, na němž je patrná jizva na čele po prvním údajném atentátu.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907