Nejdražší dům světa? Připravte si miliardu korun

18.07.2013 - Jan Miklín

Britská rezidence, postavená v kalifornském stylu, skrývá 103 pokojů a obklopuje ji 230 tisíc metrů čtverečních zahrad i vlastního lesa. Vašim novým sousedem může být třeba dubajský šejk Rašíd al-Maktoum, Elton John nebo kytarista kapely Queen


Reklama

První dům na tomto místě nedaleko vesnice Windlesham v hrabství Surrey byl postaven v roce 1924. Již ten obsahoval například osm ložnic, bazén nebo čtyři koupelny. Když se jej v roce 1987 tehdejší majitel – egyptský princ – rozhodl prodat, přihodilo se neštěstí: dům při bouři vzplanul a lehl popelem.

Stavba současné budovy probíhala mezi roky 1998 až 2005. Potenciální kupce měla nalákat i v kůži vázaná brožura v ceně 500 liber, avšak vážných zájemců mnoho nebylo. Jelikož náklady na provoz přesahovaly milion liber ročně, začal vlastník budovu pronajímat třeba na natáčení filmů. V roce 2011 se konečně našel kupec, ochotný zaplatit pětatřicet milionů liber.

Ke vchodu poněkud kýčovité stavby vede vyhřívaná mramorová silnice, hosty vítá rozlehlá vstupní hala a k vybavení všech dvaadvaceti ložnic patří vlastní koupelna, vyzdobená mramorem. Zábavu obstarává pět bazénů, bowlingové dráhy, soukromé kino i tenisové kurty. Do garáží se vejde osm dlouhých limuzín a „zaparkovat“ zde můžete i šest koní.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

V tradiční koridě jsou přesně určené nástroje, které má matador k dispozici. V první fázi se používají kopí varas a pláštěnka capote, v další pak barevné tyče s háky banderillas. V závěrečné části přichází ke slovu muleta, meč espada či dýka puntilla.

Historie

Expert ochrany přírody připravuje sterilizační šipky pro hrochy v Kolumbii

Věda

Hladina kyslíku v atmosféře podstatně vzrostla, až když před 2,5 miliardami let na Zemi konečně poklesla intenzita „deště meteoritů“.

Vesmír

Tato stíhačka Ki-43 se dochovala v leteckém muzeu v americké Pimě.

Válka
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907