Nejdražší dům světa? Připravte si miliardu korun

18.07.2013 - Jan Miklín

Britská rezidence, postavená v kalifornském stylu, skrývá 103 pokojů a obklopuje ji 230 tisíc metrů čtverečních zahrad i vlastního lesa. Vašim novým sousedem může být třeba dubajský šejk Rašíd al-Maktoum, Elton John nebo kytarista kapely Queen


Reklama

První dům na tomto místě nedaleko vesnice Windlesham v hrabství Surrey byl postaven v roce 1924. Již ten obsahoval například osm ložnic, bazén nebo čtyři koupelny. Když se jej v roce 1987 tehdejší majitel – egyptský princ – rozhodl prodat, přihodilo se neštěstí: dům při bouři vzplanul a lehl popelem.

Stavba současné budovy probíhala mezi roky 1998 až 2005. Potenciální kupce měla nalákat i v kůži vázaná brožura v ceně 500 liber, avšak vážných zájemců mnoho nebylo. Jelikož náklady na provoz přesahovaly milion liber ročně, začal vlastník budovu pronajímat třeba na natáčení filmů. V roce 2011 se konečně našel kupec, ochotný zaplatit pětatřicet milionů liber.

Ke vchodu poněkud kýčovité stavby vede vyhřívaná mramorová silnice, hosty vítá rozlehlá vstupní hala a k vybavení všech dvaadvaceti ložnic patří vlastní koupelna, vyzdobená mramorem. Zábavu obstarává pět bazénů, bowlingové dráhy, soukromé kino i tenisové kurty. Do garáží se vejde osm dlouhých limuzín a „zaparkovat“ zde můžete i šest koní.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bez vzdušné podpory se patroly musejí k pašeráckým letadlům doslova prosekávat džunglí.

Zajímavosti
Věda

S Korvínem dojednal Vladislav spojení českého království s Uhrami, s císařem Maxmiliánem zajistil Habsurkům český trůn.

Historie
Vesmír

Octomilka obecná (Drosophila melanogaster) je zřejmě nejznámějším druhem octomilky a je s oblibou používána jako modelový organismus nejrůznějších (mimo jiné genetických) studií.

Příroda

Cenná kořist. Němečtí vojáci vyprošťují britský tank, aby jej mohli prozkoumat a případně zařadit do služby.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907