Nejhorší řidička všech dob: 110 neúspěšných pokusů o řidičák

29.12.2014 - redakce 100+1

Máte za sebou několik neúspěšných testů v autoškole? Pak vás možná potěší, že někteří lidé jsou na tom ještě hůř. Jistá žena z Velké Británie totiž nezvládla ani 110. pokus


Reklama

Pokud chcete ve Velké Británii získat řidičský průkaz, musíte (stejně jako u nás) složit test. Ne každý to však zvládne napoprvé – Britové například vykazují úspěšnost 65,4 %. Nejmenovaná 28letá žena ovšem patří do říše extrémů: test se snažila absolvovat už 110×, a stále nic. Za jeden pokus přitom zaplatí 31 liber. 

Nešťastnice, kterou ostrovní média označila za nejhorší řidičku všech dob, už tak celkově utratila 3 410 liber (zhruba 117 tisíc korun). Za předpokladu, že se o řidičský průkaz uchází od 17 let, má za sebou v průměru 10 neúspěšných pokusů ročně. 

Britové však mají i další adepty na titul nejhoršího řidiče. Jistý 30letý muž z města Peterborough propadl v testu 86×, zatímco jinému, 41letému uchazeči se zadařilo až při pokusu číslo osmdesát. Jenže ani pak nemusí mít adept vyhráno: Následuje totiž praktická zkouška, při níž je třeba předvést řidičské umění přímo na silnici. A také v tomto případě mají někteří jedinci za sebou desítky marných pokusů. Pro mnohé by proto možná bylo lepší akceptovat, že z nich dobří řidiči nikdy nebudou, a spokojit se s veřejnou dopravou. 

 
  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Incisive Business Media

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907