Nejlepší fotografie divoké přírody: Šelma pod arktickým ledem

17.09.2014 - redakce 100+1


Reklama

Lední medvědi jsou velmi dobře přizpůsobeni pro plavání – „voděodolným“ kožichem, silnou vrstvou podkožního tuku nebo schopností uzavřít při ponoru pod vodu nosní dírky. Tito majestátní savci jsou ve vodě jako doma. Tráví spoustu času tím, že v mokrém prostředí loví tuleně a jsou schopni plavat několik dlouhých hodin v kuse. Skutečnost, že jsou fotografováni většinou na pevnině nebo na ledové ploše, vypovídá mnohem víc o obtížnosti zachytit jejich pohyb pod vodní hladinou než o chování těchto šelem ve volné přírodě. Paul Souders, který je autorem této fotografie, vyjel během léta na svém člunu do kanadského zálivu Hudson, aby napravil toto vážné fotografické opomenutí. 

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Paul Souders

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fragonardovy écorchés jsou k vidění v pařížské veterinární škole v Maisons-Alfortmezi. Exponátům samozřejmě dominuje Jezdec Apokalypsy, zaujme ale i tančící trojice lidských plodů či z kůže stažený muž svírající v ruce po vzoru biblického Samsona oslí čelist. (foto: Alamy)

Historie

Saint-Lô na snímku z 18. července 1944. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Ukrajinské poprvé

Katedrála sv. Sofie v Kyjevě

Chrám známý též jako katedrála Svaté moudrosti vznikl v 11. století na popud knížete Jaroslava Moudrého. Vzorem se mu údajně stala byzantská Hagia Sofia a vedle mší se tam odehrávaly i ceremoniální obřady: Knížata Kyjevské Rusi ve svatostánku například přijímala cizí delegace. Momentálně jde o jednu z nejznámějších památek Ukrajiny a také o první pamětihodnost země, jež se dostala na seznam UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Magické lesy na turistickém chodníku Arakawa, jenž vede ke stromu Jómon sugi.

Příroda

I prověřené léky mohou překvapit

Věda

Kvasar H1821+643

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907