Nejluxusnější z luxusních: Superjachta za půl miliardy

08.12.2014 - Martin Reichman


Reklama

Rychlá auta a elegantní jachty jsou obvyklými hračkami boháčů, nejnovější přírůstek do hračkářství multimilionářů je tak trochu kombinací obojího. Superjachta od švédského návrháře Eduarda Graye, která nese název Xhibitionist, totiž kombinuje prvky supersporťáku a superluxusní jachty.

TIP: Nejluxusnější jachty: Na čem se plaví Roman Abramovič nebo viceprezident Spojených arabských emirátů?

Jachtu lze kromě plavení se po mořích využít například i jako showroom pro automobily. V přední části jachty se nachází skryté solární panely, které kromě napájení lodi elektrickou energií slouží i jako přistávací heliport či koncertní pódium. Superjachta je pochopitelně k mání za supercenu – v tomto případě za 20 milionů eur, tedy zhruba 550 milionů korun.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V minulosti sestávaly nejjemnější látky z více než dvou set vláken na centimetr čtvereční a zdobily je také výšivky. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vedle pilota má Air Car pojmout i trojici spolucestujících. (foto: Profimedia/Lazzarini Design)

Revue

Mohutný výron koronální hmoty na snímku sondy SOHO

Vesmír

Archeologům se poprvé podařilo nalézt zbytky dřevěných hrotů z římské éry, které měly odradit útočníky. Hroty fungovaly podobně jako ostraný drát nebo žiletkový plot. (ilustrační foto: Unsplash, Hunter JamesCC0)

Věda

Pohled z planiny Omalos na vrcholky Bílých hor (Lefka Ori) s divokými růžovými tulipány (Tulipa bakeri) a fialovými sasankami věncovými (Anemone coronaria) v popředí. (foto: Cedrik a Štěpánka Haškovcovi - se souhlasem k publikování)

Příroda

Stříbro nalezené v Kutné hoře vedlo krále k vydání horního zákoníku a ražbě pražských grošů, „tvrdé měny“ středověku. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907