Nejmenší lustr na světě: Menší než žárovka

09.10.2013 - Jan Miklín


Reklama

S rozměry 7,6 cm na šířku, 5 cm výšky a minižárovkami vysokými 6 mm se speciální lustr vejde do žárovky jen o málo větší, než je ta klasická. Lustr se dodává v ručně vyfoukané žárovce zdobené pochromováním, a výrobce doporučuje zakoupit hned dva až tři kusy, prý pro lepší efekt. I tak je ale světlo, které vydává dvanáct „žárovek“ – ve skutečnosti diod – slabé na čtení nebo vaření. Malé rozměry však svou velikostí doplňuje cena 575 EUR, tedy skoro patnáct tisíc korun. Lustr pojmenovaný „Král Edison“ tak bude záležitostí pro milovníky designu, kterým na ceně moc nesejde.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia/Ferrari Press Agency

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Upír obecný (Desmodus rotundus), někdy nazývaný též upír rudý nebo upír velký, je druh tropických netopýrů žijící ve Střední a Jižní Americe.

Věda

Základna nově nalezeného korálového útesu je široká 1,5 kilometru a jeho vrchol se v nejvyšších bodech nachází 40 metrů pod hladinou moře.

Zajímavosti
Reklama

Příslušníci 101. výsadkové divize během operace Anaconda v březnu 2002.

Válka

Na jednání v Ženevě nemohl chybět Edvard Beneš. Z Prahy přijeli Karel Kramář, předseda Národního výboru a vůdce strany státoprávně demokratické, Václav Klofáč, místopředseda Národního výboru a vůdce českých národních socialistů, agrárník František Staněk, předseda Českého svazu poslanců, Gustav Habrman za sociální demokraty, státoprávní demokrat Antonín Kalina, šéf Maffie Přemysl Šámal, ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss a ředitel Agrární banky Karel Svoboda. Později dorazil i Mořic Hruban za moravské katolíky.

Historie

Sir John Julius Angerstein na portrétu Thomase Lawrence z roku 1790.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907