Nejmenší válečná hrdinka

10.11.2014 - Redakce Válka Revue


Reklama

Může mít válečný hrdina necelá dvě kila a 18 cm na výšku? Může! Seznamte se se Smoky, fenkou Yorkšírského teriéra. S desátníkem Billem Wynnem prožívala nehostinné podmínky tažení v Pacifiku. Absolvovala 12 leteckých fotoprůzkumných misí a přežila více jak 150 leteckých útoků na Novou Guineu, stejně jako tajfun na Okinawě. Absolvovala dokonce seskok padákem a sice ze stromu ve výšce zhruba 9 metrů na speciálním, pro ni vyrobeném padáku. Svému paníčkovi také zachránila život, když jej upozornila na granáty, blížící se k jejich výsadkové lodi. Po ukončení bojů bavila válečné veterány svými kousky - dokázala například chodit po laně se zavázanýma očima.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pekelná studna – návštěva tohoto mýty opředeného místa musela být pro jeskyňáře dechberoucím a do jisté míry i mysteriózním zážitkem. 

Věda

Navrátilci končili v karanténě, kde jim zabavili věci a agenti StB je tlačili ke spolupráci.

Historie

Střelnice, či holubník?

The Wonderful Barn
kde: Irsko | kdy: 1743

„Nádherná stodola“ stojí v irském Leixlipu od roku 1743: Projekt financovala Katherine Conollyová a jde o jeden z následků velkého hladomoru, který zemi sužoval v letech 1740–1741. Filantropka chtěla zaměstnat dělníky v nouzi, a tak je najala na vybudování prapodivné stavby ve tvaru vývrtky. Dodnes není zcela zřejmé, zda měla stodola také nějaké praktické využití. Podle některých teorií její špička sloužila jako holubník, jiné zas hovoří o ideálním prostoru pro sportovní střelbu. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Kolo od vozu tvoří součást skupiny galaxií vzdálené asi 400 milionů světelných let. Obvod Kola představuje ohromná prstencovitá struktura o průměru 100 tisíc světelných roků, složená z hvězdotvorných oblastí plných extrémně jasných a hmotných stálic.

Vesmír

Nelze pochybovat o tom, že lesů závratně rychle ubývá. Takto vypadá odlesňování v Brazílii - dobytek se pase na místě, kde ještě nedávno byl prales.

Příroda

<p>V Buddhově rodišti - chrám zasvěcený královně Máje ukrývá i kámen označující přesné místo Buddhova narození.</p>

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907