Nejodlehlejší hotel v Americe: Noc za 7 000 dolarů uprostřed pouště

01.07.2013 - Petr Broža

Pouš't v Utahu skrývá nejen zajímavou floru a faunu. Nachází se v ní také nejizolovanější hotel v Americe, kam se létá soukromým letadlem. Noc zde stojí přes 7 000 dolarů

<p>Cyklostezka v montrealském Parc des Marchand-de-Bois připomíná dětskou čmáranici</p>

Cyklostezka v montrealském Parc des Marchand-de-Bois připomíná dětskou čmáranici


Reklama

Proč letět na dovolenou k moři nebo jinak atraktivních oblastí vyhledávaných turisty, když můžete strávit nádherné dny a noci uprostřed utažské pouště? Hotel Amangiri se nachází kousek od jezera Powell (zatopený kaňon řeky Colorado) a na dohled je známý Antilopí kaňon u městečka Page. Jinak je tu ale jen poušť, kameny a zase poušť.

Proč by ale někoho napadlo stavět hotel právě tu? Není tu žádné město, žádné kasino, žádné turistické vyžití. Jenže právě ta odhlehlost je to, co návštěvníci vyhledávají. Zpravidla jde o bohaté podnikatele či hollywoodské hvězdy, které vyžadují maximální soukromí a co největší vzdálenost od dotěrných paparazzi.

Hotel nabízí několik oddělených luxusních vil s bazénem uprostřed skalnaté pouště, kde do vody zabíhá takřka romatická skála. Ze svých pokojů máte výhled do klidné krajiny a nemusíte mít strach, že vás někdo uvidí „nahoře bez“. Nechybí lázně, luxusní restaurace, můžete si nechat si udělat pedikúru, proletět balonem nebo projet na koních.

Základní cena za pokoj je 1 100 dolarů, ti nejbohatší, kteří přiletí soukromým tryskáčem, si mohou pronajmout celou vilku za 7 500 dolarů na noc. Není divu, že tu dovolenou v roce 2011 strávil i hvězdný pár Brad a Angelina. Celkem bude postaveno 36 vil, které si můžete pořídit už od 7 milionů dolarů. Jenže: na týdenní dovolenou je poušť ještě v pohodě, ale co tu dělat celý rok?

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia, Aman Resorts, fotografie návštěvníků

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti
Revue

Kuiperův pás původně 30krát překonával hmotnost naší planety, dnes je však 99 % této hmoty „nezvěstných“.

Vesmír

Britští sapéři stavějí most na západní frontě, 1917

Válka
Věda

Návrat Johannese a Friedricha, synů hraběte ze Stadionu z kavalírské cesty. 

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907