Nejromantičtější restaurace světa: Večeře v jeskyni u moře

06.01.2014 - Jan Miklín


Reklama

Titul nejromantičtější restaurace na světě získala venkovní restaurace italského hotelu Grotta Palazzese ve městě Polignano a Mare nedaleko letoviska Bari. Ta byla vybudována v jeskyni, kterou do skal na pobřeží Jaderského moře vyhloubil za dlouhá léta příboj a vlnobití. Venkovní posezení je otevřeno jen v létě, ale celoročně v provozu je dvacet hotelových pokojů, z jejichž oken se naskýtá krásný výhled na moře a starou čtvrť města.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: grottapalazzese.itDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kolorovaná fotografie přibližuje, jak přesně vakovlci vypadali. Osudným se jim stal strach farmářů o stáda dobytka. (foto: Profimedia)

Zajímavosti
Zajímavosti
Věda

Americké bombardéry B-29 shazují bomby kdesi nad Koreou. Počítalo se s nimi také pro případný nukleární úder. (foto: Shutterstock)

Válka

Alice Sasko-Koburská (1843–1878) byla prababičkou prince Phillipa, nedávno zemřelého manžela královny Alžběty II. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Základ Algolova systému, vzdáleného devadesát světelných roků, tvoří velmi těsná spektroskopická dvojhvězda: Stálici hlavní posloupnosti třikrát hmotnější než Slunce doprovází ve vzdálenosti pouhých devíti milionů kilometrů podobr s 0,7 sluneční hmotnosti. Zmíněnou dvojici pak jednou za 681 dní obkrouží ještě třetí hvězda, mírně hmotnější než Slunce. (ilustrace: ESO, L. CalçadaCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907