Nejšpinavější muž světa se 67 let nemyl: Podle lékařů je ale zdravý jako řípa

27.01.2022 - Martin Reichman

Lékaři provedli sérii testů zřejmě nejšpinavějšímu muži na světě. 87letý Íránec Amou Hajim, který se údajně vodě vyhýbá již 67 let, se podle zdravotníků těší překvapivě dobrému zdraví.


Reklama

Amou Hajim již léta přežívá na skládce v íránské provincii Fárs. 87letý podivín je svého druhu místní celebritou – jeho příběh obletěl svět již v roce 2014 a od té doby na svém životním stylu nezměnil vůbec nic. Živí se tím, co najde mezi odpadky a nepohrdne ani mršinami, které sesbírá u silnice. Žízeň hasí výhradně dešťovou vodou z louží, jinak se ale vodě vyhýbá jako čert kříži – podle svých slov se nemyl již 67 let.

Hajima nedávno navštívil tým lékařů z teheránské nemocnice, které zajímal jeho zdravotní stav. Muž absolvoval sérii testů, které zahrnovaly vyšetření na hepatitidu, AIDS a zjištění přítomnosti nejrůznějších bakterií a parazitů. Ukázalo se, že kromě trichinelózy (parazitického onemocnění způsobeného hlísticemi) se těší překvapivě dobrému zdraví. I toto zjištěné onemocnění u něj podle lékařů ale probíhá bezpříznakově. 

TIP: Dvanáct let se nesprchuje: Před zápachem ho chrání hodné bakterie

V čem tkví kouzlo zdravotní odolnosti podivínského Íránce lékaři netuší. Podle doktora Gholamrezy Molaviho, který Hajima vyšetřoval, se jako nejlogičtější vysvětlení jeví, že si během dlouhých let strávených v extrémních podmínkách vyvinul enormně silný imunitní systém.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Historie

Černé díry se ukrývaly přímo před očima vědců. Nový výzkum našel způsob, jak je odhalit.

Vesmír

Lidské pozůstatky obětí erupce v domě „Casa del Fabbro“, včetně muže, jehož DNA vědci přečetli.

Věda

Stejně jako ostatní krokodýli, i gaviálové mají speciální smyslové orgány. Jedná se o drobné jamky v šupinách, které pokrývají tělo. Tyto jamky jsou schopny zachytit vibrace nebo změny tlaku vody, což napomáhá při hledání kořisti.

Příroda

Britské tanky postupují vpřed. Velitel stroje často šel před strojem a naváděl řidiče, aby se vyhnul překážkám.

Válka

Jihoamerické pralesy by mohly ukrývat až na čtyři tisíce doposud neznámých rostlinných druhů.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907