Největší superjachta světa bude stát 30 miliard korun

17.02.2015 - Martin Reichman


Reklama

Soukromý prodejce superluxusních lodí oznámil plán na výstavbu největší jachty světa. Hotová by měla být do roku 2018 a nový majitel za ni zaplatí zhruba 30 miliard korun. Nová superjachta má označení Triple Deuce a na délku bude měřit 222 metry. Doposud největší jachtu Azzam, patřící úřadujícímu prezidentovi Spojených arabských emirátů, tak předčí o 42 metrů. Třetí největší soukromou jachtou světa je 163 metrů dlouhá Eclipse, patřící ruskému multimilionáři a majiteli londýnského fotbalového klubu Chelsea, Romanu Abramovičovi. Triple Deuce se také stane nejdražší jachtou na světě, superluxusní jachta Xhibitionist za půl miliardy vedle ní vypadá jako dětská hračka.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Wikimedia, 4Yacht

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Charles Ponzi (1882–1949) ve dvacátých letech 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Mgreason, CC0)

Historie

Šamana si veřejnost bude moci společně s originály venuší nalezených na území Moravy (i té nejslavnější Věstonické) na vlastní oči prohlédnout na výstavě Nejstarší šperky a ozdoby těla v Pavilonu Anthropos od 19. srpna 2022. (foto: Moravské zemské muzeum, Jan Cága, CC BY 4.0)

Zajímavosti

Samečci australských delfínů Sousa sahulensis nabízejí samičkám dar, který nelze prakticky využít, ale slouží jako důkaz síly a zdatnosti. (foto: Shutterstock)

Příroda

Protoplanetární disk u mladé hvězdy FU Orionis. (ilustrace: NASA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Kosterní pozůstatky uvnitř pohřební jeskyně Hagios Charalambos. (foto: INSTAP Academic Press, BetancourtCC BY 4.0)

Věda

Legenda aviatiky

Louise Blériota není ve světě létání potřeba představovat – do dějin se zapsal už v roce 1909 jako první člověk, který v letadle překonal kanál La Manche. Nemusíme asi dodávat, že šlo o stroj vlastní konstrukce, jehož repliku nesoucí název Blériot XI je dnes možné obdivovat na různých leteckých dnech po celé Evropě.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907