Nejvyšší a nejmenší muži světa se setkali v Londýně

14.11.2014 - Martin Reichman


Reklama

Nejvyšší muž planety, Sultan Kösen, se v Londýně setkal s nejmenším mužem na světě Chandra Bahadur Dangim při příležitosti zápisu do Guinnessovy knihy rekordů. Ta příští rok oslaví 60. výročí od svého vzniku. Nejmenší dospělý muž pochází ze vzdálené nepálské vesničky Reemkholi, velikán žije v tureckého Istanbulu. 

Chandra Bahadur Dangi je vysoký 54,6 centimetrů, Sultan Kosen měří 251 centimetrů. Turecký rekordman má také největší ruce a největší nohy a při chůzi se musí opírat o hole. Za jeho výšku prý může nádor, který zabránil, aby přestal růst.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Podle islámského práva musí muž mezi své ženy zcela spravedlivě rozdělit peníze, čas, sex, pozornost a mnoho dalšího. 

Revue

Ruch a nelidské skřeky přilákaly paní mistrovou do dílny tiskařské manufaktury. Když vejde, rázem na ni jdou mrákoty. Nad knihtiskem visí pověšených čtyřiadvacet koček...

Historie

Nové bionické oko s perovskitovými nanosenzory.

Věda

Snímky systému ATLAS s objevenou planetkou 2019 LD2.

Vesmír

Mořský plž Cratena peregrina běžně žije na mořském dně ve Středozemním moři a Atlantiku u pobřeží Iberského poloostrova, Senegalu a u Kanárských ostrovů.

Příroda

Dvojice ostrůvků Gardner Pinnacles je jedinou viditelnou částí sopky Pūhāhonu. Podle nových měření má vulkán téměř dvojnásobný objem horniny než doposud největší sopka světa Mauna Loa.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907