Německý filmový týdeník: Obsazení souostroví Dodekanésos

30.11.2015 - Redakce Válka Revue


Reklama

Tento německý filmový týdeník reflektuje neúspěšný britský pokus o obsazení souostroví Dodekanésos a dalších ostrovů ve východním středomoří z podzimu 1943. Němci po svých bývalých italských spojencích opanovali řecké ostrovy a zabránili tak Britům zaplnit toto mocenské vakuum a zachytit se ve východním Středomoří. Německá propaganda tento strategický tah ve filmovém týdeníku náležitě vyzdvihla. Zde konkrétně vidíme záběry z okupace ostrovů Leros a Samos.

Reklama

  • Zdroj textu:

    youtube.com

  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907