Netvoři z hlubin fantazie (2) - Můří muž

21.08.2014 - Roman Polach

V první části seriálu o monstrech z hlubin fantazie jsme se věnovali mýtickému červu obývajícímu mongolskou poušť Gobi. Dnes se zaměříme na méně známou, ale o to zajímavější postavu – Můřího muže


Reklama

Dvanáctého listopadu 1966 kopala pětice mužů nedaleko městečka Clendenin v Západní Virginii hrob. Náhle však spatřili postavu připomínající okřídleného člověka, která se vynořila mezi stromy a přeletěla jim nad hlavami. Jen o pár dní později nahlásily dva mladé páry z města Point Pleasent ve stejném státě policii, že spatřily jakési bílé stvoření, jehož oči prý červeně zářily v záři reflektorů auta. Šlo prý o lidskou bytost s třímetrovými křídly, která jejich vůz během jízdy pronásledovala. Objevila se i další podobná svědectví, ale po několika měsících vše vyšumělo.

Jakkoliv se to může zdát nepravděpodobné, podle vyšetřovatelů paranormálních jevů Joea Nickella a Jamese Randiho šlo pouze o obyčejné sovy, které se v oblasti hojně vyskytují. Tomu by odpovídalo i jedno z dalších svědectví, podle něhož se sice jednalo o neobvykle velikého tvora, ale rozhodně to byl pták. V době, kdy panoval rozruch kolem můřího muže, kdosi údajně jednu velkou sovu s rozpětím křídel kolem metru a půl zastřelil a poté neobvyklé zjevení zmizelo jako pára nad hrncem.


Seriál Netvoři z hlubin fantazie

Olgoj chorchoj (19. srpna)
Můří muž (21. srpna)
Mokele-Mbembe (23. srpna)
Kraken (25. srpna)
Monstrum z Montauku (27. srpna)


 

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost 1/14

  • Zdroj fotografií: Wikimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Lebka dítěte hominida Homo antecessor.

Věda

K chrámu Proroka Eliáše se sbíhají hlavní ulice historického centra Jaroslavle. Centrum města je od roku 2005 součástí seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Zajímavosti
Zajímavosti

Šest cubesatových jednotek vytvoří formaci na ploše o velikosti zhruba 10 kilometrů. Společně mají pracovat jako velký a výkonný radioteleskop.

Vesmír

Přes neohrabanost a poruchovost dokázaly francouzské tanky pěchotu podpořit, ale spíše než jejich vlastní kvalita k tomu přispívalo promyšlené nasazení.

Válka

Rohy samců jsou výrazně delší a masivnější.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907