Netvoři z hlubin fantazie (2): Můří muž

21.08.2014 - Roman Polach

V první části seriálu o monstrech z hlubin fantazie jsme se věnovali mýtickému červu obývajícímu mongolskou poušť Gobi. Dnes se zaměříme na méně známou, ale o to zajímavější postavu – Můřího muže


Reklama

Dvanáctého listopadu 1966 kopala pětice mužů nedaleko městečka Clendenin v Západní Virginii hrob. Náhle však spatřili postavu připomínající okřídleného člověka, která se vynořila mezi stromy a přeletěla jim nad hlavami. Jen o pár dní později nahlásily dva mladé páry z města Point Pleasent ve stejném státě policii, že spatřily jakési bílé stvoření, jehož oči prý červeně zářily v záři reflektorů auta. Šlo prý o lidskou bytost s třímetrovými křídly, která jejich vůz během jízdy pronásledovala. Objevila se i další podobná svědectví, ale po několika měsících vše vyšumělo.

Jakkoliv se to může zdát nepravděpodobné, podle vyšetřovatelů paranormálních jevů Joea Nickella a Jamese Randiho šlo pouze o obyčejné sovy, které se v oblasti hojně vyskytují. Tomu by odpovídalo i jedno z dalších svědectví, podle něhož se sice jednalo o neobvykle velikého tvora, ale rozhodně to byl pták. V době, kdy panoval rozruch kolem můřího muže, kdosi údajně jednu velkou sovu s rozpětím křídel kolem metru a půl zastřelil a poté neobvyklé zjevení zmizelo jako pára nad hrncem.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bakchův chrám patří mezi nejzachovalejší starořímské stavby v Baalbeku i na celém světě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Soutěž o titul nejošklivějšího psa se konala 24. června 2022 v Petalumě v Kalifornii. Vítězem se stal Pan Smíšek (Mr. Happy Face). (foto: The World's Ugliest Dog)

Revue
Věda

Setkání minulosti s budoucností – jezdec Pony Expressu míjí dělníky vztyčující telegrafní sloupy. (foto: Shutterstock)

Historie

Mars Sample Return je plánovaná vysoce komplexní robotická mise k planetě Mars, která by měla dopravit zpět na Zemi vzorky marsovské horniny. (foto: NASA/ESA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Samohybná houfnice Wespe zničená v Normandii. Armáda ji nakonec upřednostnila před Geschützwagenem Ivb für 10,5-cm leFH 18/1. (foto: Wikimedia Commons, W.wolnyCC0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907