Netvoři z hlubin fantazie (5): Nepodařený pokus, nebo neškodné zvíře?

27.08.2014 - Roman Polach

V poslední části seriálu o netvorech z hlubin fantazie se podíváme na fenomén Monstra z Montauku. Na rozdíl od svých předchůdců, není jeho existence založena jen na fantazii a vyprávění. Monstrum z Montauku je totiž netvorem velmi mladým


Reklama

V červenci roku 2008 vyplavilo moře na pláž v oblasti Montauku ve státě New York podivné stvoření, jehož fotky ihned obletěly svět. Místní noviny otiskly svědectví 26leté Jenny Hewittové, která byla na místě společně s třemi kamarády: „Hledali jsme plácek, kde bychom si mohli sednout, když vtom jsme uviděli nějaké lidi, kteří na cosi hleděli. Nevěděli jsme, o co jde. Vtipkovali jsme, že tam možná mají něco z ostrova Plum.“

Na zmíněném nedalekém ostrově se totiž nachází vládní vědecké centrum, kde se zkoumají nemoci zvířat. Internet okamžitě zaplavily spekulace, že může jít nějakého mutanta nepodařeného experimentu. Podle odborníků se však nejspíš jednalo o mývala, jehož tělesnou schránku změnilo pokročilé stadium rozkladu k nepoznání.

Podobné nálezy spojované s Monstrem z Montauku se objevily také 30. března 2011 v Northvillev červenci 2012 pod Brooklynským mostem. V obou případech ale úřady nakonec dospěly k závěru, že se jedná o mrtvolu prasete.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bakchův chrám patří mezi nejzachovalejší starořímské stavby v Baalbeku i na celém světě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Soutěž o titul nejošklivějšího psa se konala 24. června 2022 v Petalumě v Kalifornii. Vítězem se stal Pan Smíšek (Mr. Happy Face). (foto: The World's Ugliest Dog)

Revue
Věda

Setkání minulosti s budoucností – jezdec Pony Expressu míjí dělníky vztyčující telegrafní sloupy. (foto: Shutterstock)

Historie

Mars Sample Return je plánovaná vysoce komplexní robotická mise k planetě Mars, která by měla dopravit zpět na Zemi vzorky marsovské horniny. (foto: NASA/ESA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Samohybná houfnice Wespe zničená v Normandii. Armáda ji nakonec upřednostnila před Geschützwagenem Ivb für 10,5-cm leFH 18/1. (foto: Wikimedia Commons, W.wolnyCC0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907