Neuvěřitelně krásná Mléčná dráha nad jezírkem Silex Spring

28.08.2014 - Martin Reichman


Reklama

Ač by se tak mohlo zdát, oblak unikající páry z jezírka Silex Spring nemá s Mléčnou dráhou nad ní opravdu žádnou spojitost. Toto desetimetrové jezírko se a nachází se v Yellowstonském národním parku a za své neobvykle pestré barvy vděčí baktériím, které v něm žijí.

Stoupající páru má na svědomí podzemní magmatická komora. Díky ní je voda v jezírku Silex Spring velmi horká. Yellowstonský park je podobnými zajímavými místy přímo protkán, jedná se o nejstarší národní park a je známý řadou nejroztodivnějších geotermálních úkazů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    apod.nasa.gov

  • Zdroj fotografií: NASADalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zhruba třetina všech dospělých uvádí některý z příznaků nespavosti a 6 až 10 % lidí trpí natolik závažnými symptomy, že splňují diagnostická kritéria pro poruchu spánku. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Ilustrace zachycuje, jak by mohlo vypadat těsné přiblížení hvězdy k černé díře, kde dochází k protahování hvězdy v silném gravitačním poli černé díry. Část hmoty je přitažena a sestupuje po spirále k černé díře, kde vytváří disk. Ve vzácných případech vzniká výtrysk (jet), který vystřeluje hmotu a záření v obou směrech podél rotační osy černé díry. (ilustrace: ESO, M.KornmesserCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Transylvanosauři na „evropském“ tropickém ostrově Hațeg. (ilustrace: Peter NickolausCC BY 4.0)

Věda

María Pita se údajně postavila tváří v tvář samotnému Drakeovi a připravila jej o oko. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie
Příroda

Průzkumné letouny RFC připravené ke startu. Zájemci se hlásili do letectva například kvůli vyššímu platu či lepším životním podmínkám oproti službě v zákopech. (foto: Getty Images)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907