Neuvěřitelně krásná Mléčná dráha nad jezírkem Silex Spring

28.08.2014 - Martin Reichman


Reklama

Ač by se tak mohlo zdát, oblak unikající páry z jezírka Silex Spring nemá s Mléčnou dráhou nad ní opravdu žádnou spojitost. Toto desetimetrové jezírko se a nachází se v Yellowstonském národním parku a za své neobvykle pestré barvy vděčí baktériím, které v něm žijí.

Stoupající páru má na svědomí podzemní magmatická komora. Díky ní je voda v jezírku Silex Spring velmi horká. Yellowstonský park je podobnými zajímavými místy přímo protkán, jedná se o nejstarší národní park a je známý řadou nejroztodivnějších geotermálních úkazů.

  • Zdroj textu:

    apod.nasa.gov

  • Zdroj fotografií: NASA

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Podle islámského práva musí muž mezi své ženy zcela spravedlivě rozdělit peníze, čas, sex, pozornost a mnoho dalšího. 

Revue

Ruch a nelidské skřeky přilákaly paní mistrovou do dílny tiskařské manufaktury. Když vejde, rázem na ni jdou mrákoty. Nad knihtiskem visí pověšených čtyřiadvacet koček...

Historie

Nové bionické oko s perovskitovými nanosenzory.

Věda

Snímky systému ATLAS s objevenou planetkou 2019 LD2.

Vesmír

Mořský plž Cratena peregrina běžně žije na mořském dně ve Středozemním moři a Atlantiku u pobřeží Iberského poloostrova, Senegalu a u Kanárských ostrovů.

Příroda

Dvojice ostrůvků Gardner Pinnacles je jedinou viditelnou částí sopky Pūhāhonu. Podle nových měření má vulkán téměř dvojnásobný objem horniny než doposud největší sopka světa Mauna Loa.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907