Neviditelný mrakodrap: Unikátní využití fasády z diod

24.09.2013 - Jan Miklín

V Jižní Koreji by měla co nevidět vyrůst „neviditelná“ věž. Architekti k tomu chtějí využít kombinace kamer a projekce pomocí LED diod na fasádě


Reklama

Zatímco zbytek světa se předhání v nekonečné soutěži o nejvyšší, případně nejdražší mrakodrap, v Koreji se vydali jiným směrem. Cílem designerů z firmy GDS Architects je postavit první neviditelnou stavbu.

Princip fungování je docela jednoduchý. Na věži budou umístěny kamery, snímající její okolí, a fasáda pokrytá velkým množstvím diod slouží jako obří obrazovka, zobrazující to, co je za stavbou.

Mrakodrap vysoký 450 m a pojmenovaný Infinity Tower by měl stát nedaleko mezinárodního letiště Incheon v Soulu. Na 145 500 m2 podlahové plochy nabídne 2 000 parkovacích míst, 4D kino, restaurace, akvapark, zahrady i třetí nejvýše položenou vyhlídkovou plošinu na světě.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Prodimedia/Ferrari Press Agency

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda

Současná podoba RMC v afghánských misích.

Válka

Káně rousná (Buteo lagopus) má rozpětí křídel až 140 cm a bělavější zbarvení než naše káně lesní (Buteo buteo).

Příroda

Obrazec dlouhý 37 metrů s jasně viditelnými liniemi o tloušťce mezi 30 a 40 centimetry představuje kočku s natočenou hlavou. Vědci jeho vznik datují do let 200 až 100 před naším letopočtem.

Zajímavosti

Ledovec Silvretta ve švýcarských Alpách. Odborníci odhadují, že do konce století zmizí 95 procent ze současných čtyř tisíc alpských ledovců.

Věda

Čingischán byl vůči nepřátelům nemilosrdný. Ti, kteří se vzdali, však mohli očekávat shovívavost.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907