Tchajwanci mají průhledný telefon s oboustranným displejem

03.04.2013

Tchajwanské pobočce americké společnosti Polytron Technologies se po šesti letech podařil parádní kousek – vyvinout transparentní telefon. Ten má mít přitom přibližně stejné funkce jako běžný smartphone

<p>Janite Lee nechyběla ani tak dobrá vůle, jako spíš dlouhodobější finanční plán</p>

Janite Lee nechyběla ani tak dobrá vůle, jako spíš dlouhodobější finanční plán


Reklama

Superlehký telefon z vodivého skla by se měl začít prodávat již koncem letošního roku. Jeho neprůhledné komponenty – baterie, SIM karta, SD karta, fotoaparát a mikrofon – budou pro dosažení elegantního designu zakryty tmavým sklem. Když telefon nebude právě aktivován, měl by ztmavnout celý.

Polytron Technologies zatím vyrukoval pouze s prototypem. Skutečný telefon by se pak měl ovládat dotykově z jedné strany, obraz však bude vidět z obou stran. Pro fanoušky pokrokové technologie jde určitě o další stupeň k dokonalosti, které se žádný konkurent nevyrovná. Průhledná klávesnice jihokorejského modelu LG GD900 Crystal či transparentní displej modelu Sony Ericsson Pureness nyní vypadají tak trochu jako chudí příbuzní.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zredukování počtu bizonů v parku je potřeba k udržení rovnováhy v tamním ekosystému a využití dobrovolníků je pro úřady levným způsobem, jak tohoto cíle dosáhnout.

Zajímavosti

Podle vědců z Oxfordu neexistují žádné důkazy o souvislosti mezi používáním moderních technologií a duševním zdravím dospívajících.

Věda

Venuše na snímku zařízení WISPR, během třetího průletu Parker Solar Probe kolem Venuše.

Vesmír

Pařížané byli na zimní záplavy zvyklí, nečekali však, že roku 1910 dostanou tak obrovské rozměry. 

Historie

Britský generál Douglas Haig dokázal přežít válku v relativním dostatku - polní pošta mu doručovala lososí i tetřeví maso, kvalitní francouzská vína nebo třeba brandy.

Válka

Labyrint je symbolem mediteránu, a rovněž tvoří kamennou dominantu na dně lomu v Pavlíkově botanické zahradě.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907