Neztraťte se v davu: Vyhledávací náramek nejen na festivaly

21.07.2014 - Jan Miklín

Sezóna hudebních festivalů je v plném proudu a láká davy návštěvníků. Pokud se vám stalo, že jste mezi tisíci ostatními lidmi nemohli najít svého kamaráda, pak by se vám mohl hodit „davový vyhledávač“ od firem Jagermeister a Designworks


Reklama

Prototyp zařízení, jehož výrobu zadal britskému designérskému studiu výrobce alkoholických nápojů Jagermeister, je právě testován na letních festivalech probíhajících ve Velké Británii.

Vyhledávací pomocník

Princip jejich fungování je relativně jednoduchý. Náramky spolu bezdrátově komunikují na vyhrazených frekvencích, přičemž jsou schopné sledovat až čtyři osoby. Následně pomocí srozumitelných zvukových a světelných signálů ukazují směr ke spárovanému náramku. Kromě toho obsahují také tlačítko pro nouzové přivolání pomoci.

Jelikož zařízení pracuje samostatně bez mobilního telefonu, není nutné pokrytí daného místa signálem. Zároveň je také není nutné nabíjet. Kromě spojení s přáteli si náramkem můžete také vyznačit polohu stanu, a vhod určitě přijde nejen na hudebních festivalech, ale i jinde. Jak říká eventová manažerka firmy Samantha Green, „věříme, že vyhledávač bude brzy na rukou všech návštěvníků.“

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Zajímavosti

Současný prototyp zpracuje 100 kg plastů za hodinu a vyrobí z nich 100 litrů ropy. V rafinerii následně ze syntetické ropy vznikají benzin, nafta a polymery.

Zajímavosti
Historie

Snímek malé části oblohy zachycuje několik tisíc galaxií

Vesmír

Pocházejí zabavené sloní kly z nedávno uloveného zvířete? Na to dá odpověď metoda zjišťující množství radiouhlíku v dané tkáni.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907