Nová reality show: Návrat na Měsíc bude online sledovat Discovery Channel

14.05.2014 - Redakce

Televizní stanice potřebují nová lákadla a obyčejné reality show už netáhnou. Discovery Channel chce proto divákům nabídnou přímý přenos ze soutěže One Google Lunar X Prize, jejímž cílem je přistát na Měsíci


Reklama

Celkem 18 týmů se bude předhánět, kdo se jako první dostane na měsíční povrch a vyhraje cenu Google Lunar X Prize – ta činí 30 milionů dolarů. Stačí přitom jen málo: přistát s roverem na Měsíci. Celou soutěž pokryje v televizi Discovery Channel, a to od prvních testů až po samotné přistání.

„Více než polovina světové polupace nikdy neměla příležitost sledovat živé vysílání z přistání na Měsíci,“ řekl Robert K. Weiss, prezident X Prize. „Naše partnerství s Discovery Channel a Science Channel zpřístupní tyto jedinečné okamžiky doslova každému. Chceme nabídnout 'Apollo moment' nové generaci.“ Zkrátka reality show nové generace.

Aby mohl tým vyhrát milion dolarů, musí být financován jen ze soukromých peněz, musí se svým robotickým zařízením přistát na povrchu Měsíce, urazit alespoň 500 metrů – ať už po povrchu nebo přískoky, a poslat na Zemi video, fotografie a data. To vše do 31. prosince 2015. Jeden milion pak tým dostane, když splní jeden z dílčích cílů.

Show bude v televizi komentovat a provázet Tim Allen, kterého znáte například ze seriálu Kutil Tim.

  • Zdroj textu:

    Space.com

  • Zdroj fotografií: Astrobotic Technology

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Sběratelé vyhledávají především původní Fabergého vajíčka, jejichž kvalita a umělecká hodnota nebyla do dnešních dnů překonána

Historie

Dalibor Farný je dnes jediným výrobcem digitronů na světě. Jejich retro vzhled si vás snadno získá.

Zajímavosti

Po izraelském náletu v lednu 1967 na egyptská letiště zůstaly na zemi desítky zničených letounů.

Válka

Dívky tráví více času na sociálních médiích, a také jim zřejmě více podléhají. Projevuje se to na jejich duševní pohodě.

Věda

Plánovaná exploze rakety Falcon 9

Vesmír

Těžké sepse, při nichž selhávají orgány, v roce 2017 ve světě zabily asi 11 milionů lidí.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907