Nová reality show: Návrat na Měsíc bude online sledovat Discovery Channel

14.05.2014 - Redakce

Televizní stanice potřebují nová lákadla a obyčejné reality show už netáhnou. Discovery Channel chce proto divákům nabídnou přímý přenos ze soutěže One Google Lunar X Prize, jejímž cílem je přistát na Měsíci


Reklama

Celkem 18 týmů se bude předhánět, kdo se jako první dostane na měsíční povrch a vyhraje cenu Google Lunar X Prize – ta činí 30 milionů dolarů. Stačí přitom jen málo: přistát s roverem na Měsíci. Celou soutěž pokryje v televizi Discovery Channel, a to od prvních testů až po samotné přistání.

„Více než polovina světové polupace nikdy neměla příležitost sledovat živé vysílání z přistání na Měsíci,“ řekl Robert K. Weiss, prezident X Prize. „Naše partnerství s Discovery Channel a Science Channel zpřístupní tyto jedinečné okamžiky doslova každému. Chceme nabídnout 'Apollo moment' nové generaci.“ Zkrátka reality show nové generace.

Aby mohl tým vyhrát milion dolarů, musí být financován jen ze soukromých peněz, musí se svým robotickým zařízením přistát na povrchu Měsíce, urazit alespoň 500 metrů – ať už po povrchu nebo přískoky, a poslat na Zemi video, fotografie a data. To vše do 31. prosince 2015. Jeden milion pak tým dostane, když splní jeden z dílčích cílů.

Show bude v televizi komentovat a provázet Tim Allen, kterého znáte například ze seriálu Kutil Tim.

  • Zdroj textu:

    Space.com

  • Zdroj fotografií: Astrobotic Technology

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Historie

Hackeři ovládají mnoho důmyslných způsobů, jak se dostat k vašim citlivým údajům.

Zajímavosti

Do největší floridské zoo zavítala tento týden veterinární zubařka Jamie Berningová. Do jejího zubařského křesla zde během tří dnů usedla (či spíše ulehla) pestrá směsice zvířecích obyvatel. Doktorka Berningová se zde v rámci „týdne zubů“ podívala na zoubek gorilímu samci, lvici, šimpanzovi, tapírovi, vydře nebo třeba hrabáči kapskému.

Revue

S velkými pelagornitidy se další ptáci Antarktidy období eocénu nemohli vůbec měřit

Věda

Tato kreveta harlekýn by podle některý zoologové měla být samostatným druhem Hymenocera elegans, který je jasně rozlišitelný podle modrých okrajů skvrn.

Příroda

Cesta mezihvězdného poutníka Sluneční soustavou.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907