Nová studie: Gay rodiny nemají na děti špatný vliv

29.06.2015 - Stanislav Mihulka

Potvrzuje to souhrnná analýza tisícovek odborných článků


Reklama

Výzkum vědců Coloradské univerzity v Denveru dospěl k závěru, že děti v rodinách rodičů stejného pohlaví nevykazují oproti rodinám heterosexuálním nebo rodinám s jedním rodičem žádné podstatné rozdíly v chování, ani v sociálním postavení.

Souhrnná studie se objevuje v době, kdy Nejvyšší soud USA posvětil sňatky osob stejného pohlaví. Její výsledky přesvědčivě prokazují, že si děti ve svazku rodičů stejného pohlaví do života nenesou žádný drsný hendikep.

Vědci prošli tisíce odborných studií na toto téma a podle všeho na tom mezi odborníky panuje všeobecná obecná shoda. V řadě zemí se tohle horké téma bouřlivě diskutuje a nakonec vždy stejně rozhodují politici, jistě ale není od věci znát názor vědy.

  • Zdroj textu:

    University of Colorado Anschutz Medical Campus, Social Science Research

  • Zdroj fotografií: Benson Kua / Wikimedia Commons

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Veleskokan goliáší, největší známý druh žáby, žije na malém území v Kamerunu. Místní ho rádi loví a prodávají jako pochoutku.

Věda

Ilustrace protoplanetárního disku okolo hvězdy TW Hydrae.

Vesmír

Podle starého mýtu polští jezdci útočili proti německým tankům

Válka

Vítězslava Kaprálová (1915–1940) jako dvacetiletá. Martinů o ní později napsal: „Jen jedna otázka neopustila dodnes mé vědomí a vzpomínky. Proč jí osud dal tolik energie a tolik vzácných darů a proč jí nedal možnost, aby jich mohla využíti?“

Historie

Karlsruhe, kde se mohl podle některých teorií narodit Hauser. Ve výřezu portrét Kaspara Hausera, na němž je patrná jizva na čele po prvním údajném atentátu.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907