Nové snímky trpasličí planety Ceres: Sluncem zalitý severní pól

17.04.2015 - Martin Reichman


Reklama

Americká sonda Dawn, začíná posílat stále ostřejší snímky trpasličí planety Ceres, na jejíž oběžné dráze krouží již více než měsíc. Poslední obrázky, pořízené 10. dubna, ukazují Sluncem ozářený severní pól této trpasličí planety. Fotografie sonda pořídila z výšky 33 tisíce kilometrů a představují tak zatím nejdetailnější pohled na Ceres. Sonda se nyní nachází přibližně 18 tisíc kilometrů nad povrchem Ceres a připravuje se na další postupný sestup až do výšky 13,5 tisíce kilometrů. Této výšky by sonda měla dosáhnout 23. dubna.

  • Zdroj textu:

    nasa.gov/jpl

  • Zdroj fotografií: NASA, JPL-Caltech, UCLA, MPS, DLR, IDA

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Stále více cibetek je kvůli „cibetkové kávě“ drženo v zajetí. Přesto je velmi pravděpodobné, že většina kávy prodávané s touto nálepkou, cibetku nikdy „neviděla“.

Příroda

Protein PIN1 dokáže v řadě případů zlepšit stav varlat i spermií, které se v nich vyvíjejí. Do varlat ho spolehlivě dostane nová nanotechnologie.

Věda

Typický start nosné rakety Falcon v režii SpaceX

Vesmír

Dům z odpadu

Předmět recyklace: použitý stavební materiál 
Kde: Brazílie

Uruguayský umělec Jaime si uvědomil, že přibližně 40 % veškerého odpadu, který putuje na skládky, pochází z někdejších staveb – a velkou část lze opět využít. Na svém pozemku v Brazílii proto podobný materiál „zrecykloval“ do podoby nového domu.

Revue

Obchodní gildy se k pojištění dopracovaly z nutnosti snižovat rizika plynoucí ze zámořského obchodu.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907