Nové vznášedlo, luxusní prostředek na vodní hrátky

08.07.2014 - Jan Miklín

Na delší cesty po moři či podél pobřeží je jasnou volbou jachta, ale co na kratší vyjížďky po ostrovech nebo k jednotlivým plážím? K těm by se mohlo hodit nové luxusní vznášedlo, které představil designér Kurt Strand


Reklama

Srdcem necelých pět metrů dlouhého stroje je osmiválcový motor o objemu 5,7 litrů a výkonu tří set koňských sil. Díky němu bude vznášedlo dosahovat až více jak stokilometrové rychlosti.

Moderní luxus

Exteriér i interiér odpovídají nejnovějším trendům. Plášť je vyroben z uhlíkových vláken a epoxidové pryskyřice, což mu dává pořádnou pevnost a zároveň lehkost. Uvnitř mohou být stěny vyskládány dřevem (druh záleží na přání zákazníka), chlazení nápojů zajistí box s ledem pod sedadly a zavazadla snadno uskladníte v nepromokavé skříňce. Samozřejmostí je GPS navigace, hifi systém či možnost za vznášedlo zapojit vlek. 

Do prodeje by v současné době vyvíjené vznášedlo mohlo jít za rok s cenovkou začínající na 49 tisících dolarů, tedy asi milion korun. Ve srovnání třeba s jachtou Strand Craft 122 od stejného designéra, jejíž cena má být 25 milionů dolarů, je to vlastně za hubičku.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Starší ženy často nepovažují nošení kruhů za nic mimořádného. Za dlouhá léta si na těžkou ozdobu zvykly.

Zajímavosti

Pistole na drony DroneGun MkIII

Věda

Geostacionární komunikační satelit SES-15

Reklama
Historie

Párek supermasivních černých děr před srážkou

Vesmír

Obrněné automobily SdKfz 222 se používaly hlavně pro předsunutý průzkum

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907