Nové vznášedlo, luxusní prostředek na vodní hrátky

08.07.2014 - Jan Miklín

Na delší cesty po moři či podél pobřeží je jasnou volbou jachta, ale co na kratší vyjížďky po ostrovech nebo k jednotlivým plážím? K těm by se mohlo hodit nové luxusní vznášedlo, které představil designér Kurt Strand


Reklama

Srdcem necelých pět metrů dlouhého stroje je osmiválcový motor o objemu 5,7 litrů a výkonu tří set koňských sil. Díky němu bude vznášedlo dosahovat až více jak stokilometrové rychlosti.

Moderní luxus

Exteriér i interiér odpovídají nejnovějším trendům. Plášť je vyroben z uhlíkových vláken a epoxidové pryskyřice, což mu dává pořádnou pevnost a zároveň lehkost. Uvnitř mohou být stěny vyskládány dřevem (druh záleží na přání zákazníka), chlazení nápojů zajistí box s ledem pod sedadly a zavazadla snadno uskladníte v nepromokavé skříňce. Samozřejmostí je GPS navigace, hifi systém či možnost za vznášedlo zapojit vlek. 

Do prodeje by v současné době vyvíjené vznášedlo mohlo jít za rok s cenovkou začínající na 49 tisících dolarů, tedy asi milion korun. Ve srovnání třeba s jachtou Strand Craft 122 od stejného designéra, jejíž cena má být 25 milionů dolarů, je to vlastně za hubičku.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vesmír

Norimaki Synthesizer ve variantě pro digitální ochutnávání suši

Věda
Revue

Elisabeth na autoportrétu

Historie
Vesmír
Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907