Novoděvičí klášter: Požár zachvátil dominantu Moskvy a památku UNESCO

17.03.2015 - redakce 100+1

V centru ruské metropole v neděli vzplanula zvonice slavného Novoděvičího kláštera. Podle hasičů začalo hořet lešení, které vyrostlo kolem věže, kvůli opravám a restaurátorským pracím


Reklama

Novoděvičí klášter (Nový klášter panen) patří mezi největší v ruské metropoli, jeho zvonici během nedělního večera zasáhl oheň. Podle hasičů byl příčinou požáru zkrat v elektrickém připojení teplometů, které vysoušely opravovanou fasádu. Ruská média uvedla, že na místě požáru nebyli žádní zranění. Zdá se, že plameny zasáhly hlavně lešení kolem zvonice a památka UNESCO tak neutrpěla vážnější škody. Na klášterním hřbitově jsou uloženi politici Boris Jelcin, Nikita Chruščov, ale také velcí umělci jako Dimitrij Šostakovič, Sergej Prokofjev, Konstantin Stanislavskij či Nikolaj Gogol. V roce 2004 byl kláštěr zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Reklama

  • Zdroj textu:

    ČT, ria.ru

  • Zdroj fotografií: Profimedia, Wikimedia, RIA Novosti

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Během své vlády v Západofranské říši dlouhý čas Karel II. bojoval s Vikingy, kteří obsazovali nebo pustošili pobřeží říše.

Věda

Jindřich prchající z Polska na obraze polského romantického malíře Artura Grottgera.

Historie

Několik nezávislých studií poukázalo na zjevný fakt, že dvojhvězdy ve vesmíru převažují. V případě Slunce je ale téměř vyloučeno, aby mělo svého hvězdného průvodce.

Vesmír

Výrůstek na nose má u samic více či méně šiškovitý tvar, samci jej mají dlouhý a špičatý. Samicím druhu Langaha alluaudi navíc vyrůstají nad očima jakási „tykadélka“.

Příroda
Zajímavosti

K doporučovaným jednodenním výletům pro lepší aklimatizaci patří také cesta do základního tábora Manáslu.

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907