Nový japonský hotel s robotickou obsluhou a bez klíčů od pokojů

29.07.2015 - Stanislav Mihulka

Automatický hotel budoucnosti řídí umělá inteligence


Reklama

Hotel Henn-na je součástí zábavního parku Huis Ten Bosch v japonském Sasebu. Byl navržen jako moderní, vůči přírodě přátelské a zábavné místo pro příjemné ubytování.

Na jeho recepci fungují roboti, s nimiž lze vyřídit formality i přátelsky konverzovat. Roboti se v hotelu Henn-na rovněž starají o nošení zavazadel hostů a uklízecí roboti zase udržují pořádek. Hosté hotelu nepotřebují klíče, do pokoje jsou vpuštěni po rozeznání tváře hotelovým systémem. Vybavení pokojů lze ovládat pomocí tabletu, pokoje také pomocí detektoru pohybu zjistí, zda je někdo uvnitř a podle toho upravují jejich osvětlení.

Robotický hotel Henn-na zahájil provoz před pár dna v červenci. Momentálně nabízí 72 pokojů z celkem 144 plánovaných. Cena za noc v tomto hotelu začíná u 73 dolarů.

  • Zdroj textu:

    Gizmag, Henn-na Hotel

  • Zdroj fotografií: Henn-na Hotel

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jenom přístav nestačí

Severní Amerika
kdy: 1803
cena: 5,95 miliardy korun

Obrovské území o rozloze 2 140 000 km², jemuž se v 18. století říkalo Louisiana, představovalo od kolonizace Severní Ameriky žhavou oblast evropské politiky a nadvládu nad ním si postupně předávala Francie se Španělskem. V roce 1800 jej sice získal zpět pod kontrolu Francouzů Napoleon Bonaparte, nicméně jeho zemí zmítaly nepokoje a válka s Brity, což vojevůdce přivedlo na myšlenku prodat Louisianu Američanům. Svým rozhodnutím nahrál do karet tehdejšímu prezidentovi Thomasi Jeffersonovi, který o koupi území již dlouho usiloval – jeho součást totiž tvořila strategicky významná řeka Mississippi a také přístav v New Orleans: Podle původního plánu měly Spojené státy koupit pouze zmíněné město, ale po poradě s delegáty Jamesem Monroem a Robertem Livingstonem se jejich zájem rozšířil na celou Louisianu

V roce 1803 skutečně došlo k prodeji v přepočtu za 5,95 miliardy korun a navrch USA odpustily Francii dluh ve výši 1,9 miliardy korun. Díky tomuto obchodu se přitom rozrostly takřka dvojnásobně: Na novém území vznikly státy Louisiana, Arkansas, Missouri, Iowa, Oklahoma, Kansas či Nebraska, ale zahrnuje rovněž části Severní i Jižní Dakoty, Montany, Wyomingu, Colorada, Minnesoty či Texasu. 

Zajímavosti
Věda

Arthur Schopenhauer (1788–1860 byl německý filosof 19. století. Byl hlasatelem pesimistické filosofie. Výrazně ovlivnil mnoho pozdějších myslitelů, mimo jiné například Friedricha Nietzscheho.

Historie

Srdcem vesnice se stala vždy masivní mešita, postavená spíš jako kasárna – včetně zbrojnice a zásob obilí.

Cestování

Vojáci trávili v zákopech dlouhé dny a nejvíce je deptaly nekonečné hodiny nudy.

Válka

Aguas Zarcas, páchnoucí kosmická hrouda hlíny.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907