Kamenné věže v čínském parku Wulingyuan

20.07.2013 - Radka Podpěrová


Reklama

Národní park Wulingyuan se nachází v čínské provincii Hunan (Chu-nan) a zabírá plochu 396 km2. Kdysi se v těchto místech nacházelo moře, ze kterého byly zhruba před 100 miliony lety působením eroze postupně vytvořeny podivuhodné útvary evokující výjevy z tradičních čínských krajinomaleb. Celkem zde můžete nalézt až 4 000 různých skalních věží vystupujících ze subtropického lesa, z nichž více než 350 dosahuje výšky 400 metrů. Celá řada z nich se pyšní velmi poetickými jmény jako Dračí žena, Oblaka a mlhy nad strží nebo Generál střežící vstupní bránu. Na vrcholek nejvyšší věže Žlutého lva, který se nachází ve výšce 1 043 metrů, můžete vystoupit po 3 878 kamenných schodech a kochat se vyhlídkou na celou oblast. Kromě skalních věží zde naleznete divoké říčky a vodopády s průzračně modrou vodou. Oblast je také bohatá na krápníkové vápencové jeskyně, z nichž největší – jeskyně Žlutého draka – měří úctyhodných 7,5 km.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Radka PodpěrováDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Když si někdo kýchne na Mount Everestu, jeho patogeny mohou na místě vydržet i staletí. (foto: Wikimedia Commons, TirthakanjiCC BY-SA 3.0 CZ)

Věda

Nejšťastnější zemí světa se v žebříčku sestavovaném pro OSN už šestý rok v řadě stalo Finsko, Česko skončilo stejně jako loni osmnácté. (foto: Shutterstock)

Revue

Libušín a Maměnka v současné podobě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Pozemský Měsíc není ve srovnání s ostatními souputníky žádným trpaslíkem. (foto: Unsplash, Drew TilkCC0)

Vesmír

Albrecht Dürer na terase svého domu, obraz od Williama Bella Scotta. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Italský voják vyzbrojený kulometem Breda, Jugoslávie 1941. (foto: Wikimedia Commons, Regio EsercitoCC BY-SA 4.0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907