Kamenné věže v čínském parku Wulingyuan

20.07.2013 - Radka Podpěrová


Reklama

Národní park Wulingyuan se nachází v čínské provincii Hunan (Chu-nan) a zabírá plochu 396 km2. Kdysi se v těchto místech nacházelo moře, ze kterého byly zhruba před 100 miliony lety působením eroze postupně vytvořeny podivuhodné útvary evokující výjevy z tradičních čínských krajinomaleb. Celkem zde můžete nalézt až 4 000 různých skalních věží vystupujících ze subtropického lesa, z nichž více než 350 dosahuje výšky 400 metrů. Celá řada z nich se pyšní velmi poetickými jmény jako Dračí žena, Oblaka a mlhy nad strží nebo Generál střežící vstupní bránu. Na vrcholek nejvyšší věže Žlutého lva, který se nachází ve výšce 1 043 metrů, můžete vystoupit po 3 878 kamenných schodech a kochat se vyhlídkou na celou oblast. Kromě skalních věží zde naleznete divoké říčky a vodopády s průzračně modrou vodou. Oblast je také bohatá na krápníkové vápencové jeskyně, z nichž největší – jeskyně Žlutého draka – měří úctyhodných 7,5 km.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Radka Podpěrová

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Historie

Dnešní život se odehrává v sedě

Věda
Reklama

Kresba pratura ze 16. století. Poslední kus pratura uhynul v roce 1627.

Příroda

Loni probíhal na ISS experiment s cílem pochopit, jak se tělo přizpůsobuje mimozemskému prostředí. Hlavu a hruď astronautky Anne McClainové pokrývá několik senzorů sbírajících data o cirkadiánních rytmech.

Vesmír

Zaniklou obec dnes připomínají nově vysázené aleje i fotografie původních domů rozeseté v krajině. Na místo, kde kdysi stávala obec Fukov, upomíná také dřevěný kříž.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907