Válka v Sýrii: Ze čtyřicetitisícového města zbyla jen hromada trosek

18.09.2015 - SMART News Agency


Reklama

Obrazy připomínající Varšavu z roku 1944, tak dnes vypadá kdysi prosperující syrské město Džisr aš-Šugúr. Toto město patřilo díky své poloze k významným obchodním křižovatkám západní Sýrie, dnes je z něj jen hromada trosek. První boje se stoupenci prezidenta Assada zde propukly již na začátku června 2011. Během několika dnů ale bylo povstání rozdrceno a z města uprchla většina obyvatel. Měsíce trvající boje učinily z Džisr aš-Šugúr město duchů, z nějž podle odhadů odešlo okolo 90% obyvatel.

Video z května tohoto roku zachycuje zničené město v 360° pohledu. Pro změnu zobrazení posuňte pohled pomocí kurzoru myši.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vlčím smečkám v Yellowstonu se připisuje efekt tzv. trofické kaskády, tedy vzájemně zřetězených procesů vedoucích k obnově narušené přírody.

Příroda

Alžběta Gabriela Bavorská byla bavorská princezna a později belgická královna. V roce 1900 se provdala za dědice belgického trůnu Alberta I. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Šlechtic první historicky doložené čínské dynastie Šang byl před více než 3 000 lety z nejasných důvodů pohřben se zlatou maskou. (foto: China News ServiceCC0)

Věda
Zajímavosti

Testovací prototyp rakety Super Heavy B7 podstoupil 20. září důležitou zkoušku. Firma SpaceX provedla statický zážeh rovnou 7 motorů Raptor 2. (foto: SpaceXCC BY 4.0)

Vesmír

Hledá se leguán zelený, raději mrtvý. (foto: Wikimedia Commons, Hugoesteban14CC BY-SA 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907