1914 - 1918

15.06.2014 - Redakce Válka Revue

Kluby vojenské historie, specializující se především na období let 1. světové války


Reklama

 

KVH Carnivora

www.kvhcarnivora.com

Občanské sdružení  KVH Carnivora je kolegium sběratelů militarií, vojenské zbroje, techniky a především zájemců o historii armád a vojenství. Členové klubu jezdí na akce coby 102. Benešovský pluk z období první světové války. Carnivora dále pořádá i různé veteránské akce a střelby pro veřejnost.

 

Klub vojenské historie Beskydy

www.kvhbeskydy.sk

Klub vojenské historie Beskydy si hned od svého vzniku dal za hlavní cíl mapování a následnou obnovu vojenských hřbitovů z první světové války, které se nacházejí na severovýchodě Slovenska. Záměr věnovat se vojenským hřbitovům právě z tohoto období byl motivován dezolátním stavem drtivé většiny těchto lokalit na slovenském území.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejstarší dosavadní doklad o užívání opia pochází z Mezopotámie - 3400 let př. n. l. Sumerové označovali mák setý, z něhož se opium získává, jako „radostnou rostlinu“. Samotný název „opium“  pochází ze starověké řečtiny (ópion) a znamená „šťáva z rostliny“. (foto: Unsplash, Tim Cooper, CC0)

Věda
Zajímavosti

O psy po zesnulé královně Alžbětě II. se podle britských médií bude starat její syn Andrew. (foto: Profimedia)

Revue

Jakýkoliv pokus o dodatečnou úpravu, umazání části textu nebo jeho vyškrábání perořízkem po sobě na ovčí kůži zanechal viditelnou vadu na povrchu. (ilustrační foto: PixabayCC0)

Historie

Příslušníci Wehrmachtu v civilu tráví slunečný den v jedné z francouzských vil. (foto: Wikimedia Commons, Joachim DöhlerCC BY-SA 4.0)

Válka

Neptun na výřezu snímku kamery NIRCam, ze 12. července 2022. (foto: NASA, ESA, CSA, STScI; Joseph DePasqualeCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907