Kluby vojenské historie, které se specializují na prvorepublikovou armádu, četnictvo, finanční stráž a policii
KVH Chotěbuz
Klub vojenské historie Chotěbuz se pokouší zrekonstruovat 3 lehké objekty vz. 37. Záměrem je vybudovat muzeum, které by ukázalo každý objekt v jiném historickém období. První řopík LO vz. 37 D2 by měl odpovídat stavu z roku 1938, kdy byl pouze nouzově vybaven a vyzbrojen. Druhým objektem je LO vz. 37 A-160 Z, který rekonstruujeme do stavu ze 70. – 80. let minulého století, tedy období poválečné reaktivace. Tyto bunkry se nacházely zejména na jižní a jihozápadní hranici bývalého Československa. Takto upravené měly sloužit v případě 3. světové války. A konečně poslední pevnůstkou je LO vz. 37 A-160, kdy tento objekt a jeho okolí bude upraveno do stavu z roku 1945, kdy německé jednotky při ústupu využily i naše bývalé pohraniční opevnění.
KVH 18. pěší pluk Plzeň
KVH 18. pěší pluk Plzeň zaměřuje svoji činnost především na historii československé armády mezi dvěma světovými válkami. Tento pluk byl v dobách první republiky úzce spjat s prostorem západních Čech a s městem Plzeň. Příslušníci 18. pěšího pluku v době mnichovské mobilizace obsazovali objekty lehkého opevnění na hlavním obranném postavení v okolí města Stříbra. Zde se také nacházejí pevnůstky, které klub rekonstruuje a provozuje jako muzeum.
KVH Hodonín
Klub vojenské historie 19. prapor Stráže obrany státu Hodonín se zabývá vojenskou historií z let 1914-1945. Převážně se věnuje ozbrojeným sborům za období první Československé republiky, československým legiím a celkově prvnímu odboji.
KVH 43. pěší pluk Brno
Klub se zabývá převážně historií ozbrojených složek československého státu první poloviny 20. století. S postupem času přibyly další aktivity. Postupně se v rámci klubu vytvořily skupiny členů, které se soustřeďují na konkrétní jednotky čs. zahraničních armád. Z ruských legií jde o 6. střelecký pluk „Hanácký – gen. Janina“, z druhoválečného období jsou to 11. pěší prapor „Východní“ a Čs. samostatná obrněná brigáda ve Velké Británii. Téměř všichni členové jsou také schopni reprezentovat příslušníky 1. čs. armádního sboru v Sovětském svazu. Zvláštní kapitolou je vystupování členů klubu v uniformách Rumunské královské armády.