Obraz zmaru a zkázy: Tajfun si s lodí pohrál jako s hračkou

13.11.2013 - Jan Miklín


Reklama

„Supertajfun“ Haiyan pomalu slábne a země, přes které se ničivá bouře přehnala, sčítají škody. Třináctá tropická bouře letošní tajfunové sezóny se na pobřeží jihovýchodní Asie vrhla s větry o síle přes 300 km/h. Nejhůře dopadly Filipíny, kde údajně až čtyři metry vysoké vlny zaplavily vesnice hluboko do vnitrozemí. Oficiální počet obětí jsou necelé dva tisíce, odhady na základě situace na ostrovu Leyte však udávají až pětinásobek. O síle přírody vypovídá i snímek pořízený právě v nejvíce postižené části Filipín u města Anibong, ukazující kromě množství trosek a smetí i loď, vyvrženou na pevninu několik metrů nad hladinu moře.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ledoborec Polarstern vyplul 20. září 2019 z norského Tromsø a 6. října se v Severním ledovém oceánu připojil ke kře. Šedá šipka znázorňuje, kterým směrem se loď zřejmě vydá. Do přístavu v německém Bremerhavenu by se měla podle plánu vrátit letos v říjnu.

Zajímavosti

V prachu se může skrývat rezistence na antibiotika 

Věda

Půlmilionový roj sarančat pustinných (Desert locust) dokáže za jediný den spořádat stejné množství jídla jako 10 slonů, 25 velbloudů nebo 2 500 lidí. Velké roje mohou mít až 80 milionů jedinců.

Revue

Bohatství v kopcích nad solným jezerem objevili už neolitičtí zemědělci

Historie

Požár při testu motorů Reaver.

Vesmír

Jádro oblasti rozšíření kakadu palmového (Probosciger aterrimus) se omezuje na region Nové Guineje a cíp na severu Austrálie.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907