Obří 3D tiskárna by mohla tisknout celé domy z bláta nebo jílu

22.09.2015 - Stanislav Mihulka

Rozpoutají obří 3D tiskárny revoluci ve stavebnictví?


Reklama

Italská společnost WASP (World's Advanced Saving Project) nedávno představila gigantickou 3D tiskárnu Big Delta. Tento 12 metrů vysoký obr by měl tisknout celé domy.

3D tiskárna Big Delta zvládne postavit domy s mimořádně nízkými náklady, při využití místních materiálů  a minimální množstvím potřebné energie. Takové zařízení by se mohlo skvěle uplatnit například v krizových situacích, kdy je nutné rychle postavit nějaké obydlí za co nejméně peněz.

3D tiskárny domů by se mohly stát pozoruhodnou odpovědí na stále rostoucí požadavky na bydlení. Spojené národy předpovídají, že během příštích 15 let budeme na Zemi potřebovat denně postavit stovky tisíc nových domů.

 

Reklama

  • Zdroj textu:

    Gizmag, WASP Project

  • Zdroj fotografií: WASP Project

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fragonardovy écorchés jsou k vidění v pařížské veterinární škole v Maisons-Alfortmezi. Exponátům samozřejmě dominuje Jezdec Apokalypsy, zaujme ale i tančící trojice lidských plodů či z kůže stažený muž svírající v ruce po vzoru biblického Samsona oslí čelist. (foto: Alamy)

Historie

Saint-Lô na snímku z 18. července 1944. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Ukrajinské poprvé

Katedrála sv. Sofie v Kyjevě

Chrám známý též jako katedrála Svaté moudrosti vznikl v 11. století na popud knížete Jaroslava Moudrého. Vzorem se mu údajně stala byzantská Hagia Sofia a vedle mší se tam odehrávaly i ceremoniální obřady: Knížata Kyjevské Rusi ve svatostánku například přijímala cizí delegace. Momentálně jde o jednu z nejznámějších památek Ukrajiny a také o první pamětihodnost země, jež se dostala na seznam UNESCO. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Magické lesy na turistickém chodníku Arakawa, jenž vede ke stromu Jómon sugi.

Příroda

I prověřené léky mohou překvapit

Věda

Kvasar H1821+643

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907