Ocelová nekropole: Ukrajinský hřbitov tanků

04.03.2014 - Jan Miklín


Reklama

Přes čtyři stovky vyřazených tanků odpočívají na obřím „hřbitovu“ nedaleko ukrajinského Charkova, srovnány ve smutných řadách a čekajíce na úplné rozpadnutí. Fotografie (prý) střeženého místa pořídil osmnáctiletý Patvel Itkin. „O hřbitově tanků jsem slyšel od mého kamaráda a trvalo mi několik měsíců, než jsem utajované místo objevil,“ popisuje. A první pocity doslova vzaly mladému fotografovi dech. „Když jsem se konečně dostal dovnitř, chodil jsem mezi železnými monstry přes dvě hodiny. Rozlehlost areálu mě fascinovala,“ popisuje Patvel. Těžko říct, zda nenastává doba, kdy by se Ukrajině hodilo tyto tanky oživit…

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Příslušníci americké námořní pěchoty ve Vietnamu, kde docházelo k desítkám případů fraggingu. (foto: Wikimedia Commons, U.S. Marines, CC0)

Válka

Archeologové se domnívají, že reliéf znázorňuje náčelníka, který se během rituálu nachází v transu a předvádí řev jaguára. (foto: Centro INAH TabascoCC0)

Věda

Hraje i svítí

Numi 2 | kde: USA | cena: 135 tisíc korun 

Zatímco jiné toalety překvapují vzhledem, tvarem či použitými materiály, cena modelu Numi 2 od společnosti Kohler odráží jeho funkčnost. Záchod dostal do vínku pohybové senzory, a automaticky tak zvedá poklop. Prkénko je samozřejmě vyhřívané a nastavit si lze také následnou očistu, tedy teplotu proudu vody a vysoušení teplým vzduchem. Pokud navíc při „sezeních“ očekáváte specifickou atmosféru místnosti, jistě vás potěší, že Numi 2 nabízí volitelné osvětlení a bluetooth reproduktor, který vám přehraje oblíbenou hudbu. (foto: Profimedia)

Revue

Vizualizace budoucí ruské vesmírné stanice. (foto: Roskosmos, CC0)

Vesmír
Zajímavosti

Dobrodružství jeho všedního života by nejspíš vydalo na desítky autobiografických románů, on však o sobě napsal jen jediný: knihu Storia della mia vita – Dějiny mého života. (foto: Wikimedia Commons, Kelly GalbraithCC BY-SA 4.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907