Odvážná plavkyně: V bikinách za žraloky

06.10.2013 - Jan Miklín


Reklama

Žraloci jsou většinou lidí stále považování za krvelačná monstra, kterých by se měli bát. Ve skutečnosti je pravděpodobnost, že zemřete na zásah bleskem, více jak stonásobně větší, než po napadení žralokem. Naopak, na jednoho žraloky zabitého člověka připadají každoročně až miliony žraloků ulovených cíleně i polapených do zbytků sítí volně plovoucích v moři. Přitáhnout pozornost k ochraně těchto paryb se snaží i Jihoafričanka Lesley Rochat, která si říká Žraločí válečnice. Fotograf ji zachytil nedaleko Tygří pláže u Bahamských ostrovů, jak bez jakýchkoli ochranných pomůcek plave ve společnosti žraloka tygřího, považovaného za jednoho z vůbec člověku nejnebezpečnějších.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Oceánský lapač Jenny v akci - během 12týdenní mise se mu podařilo z oceánu odstranit 10 tisíc tun odpadu.

Zajímavosti

Plynný obr 2M0437b se zrodil před pouhými několika miliony let (ilustrativní foto).

Vesmír

Žravost a obrovská pusa vysloužily rohatce brazilské (Ceratophrys cornuta) přiléhavou přezdívku „Pac-Man“ – podle jedné z prvních počítačových her, v níž nenasytný puntík s velkou pusou probíhá bludištěm a polyká vše, co se mu postaví do cesty.

Příroda
Věda

<p>Polární záře oblohu rozsvítí neonovým světlem. V Laponsku je lze pozorovat hlavně v zimě. <em>(foto: Shutterstock)</em></p>

Cestování

Ženský akt ležící na břiše z roku 1917 od Egona Schieleho.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907