Odvážná plavkyně: V bikinách za žraloky

06.10.2013 - Jan Miklín


Reklama

Žraloci jsou většinou lidí stále považování za krvelačná monstra, kterých by se měli bát. Ve skutečnosti je pravděpodobnost, že zemřete na zásah bleskem, více jak stonásobně větší, než po napadení žralokem. Naopak, na jednoho žraloky zabitého člověka připadají každoročně až miliony žraloků ulovených cíleně i polapených do zbytků sítí volně plovoucích v moři. Přitáhnout pozornost k ochraně těchto paryb se snaží i Jihoafričanka Lesley Rochat, která si říká Žraločí válečnice. Fotograf ji zachytil nedaleko Tygří pláže u Bahamských ostrovů, jak bez jakýchkoli ochranných pomůcek plave ve společnosti žraloka tygřího, považovaného za jednoho z vůbec člověku nejnebezpečnějších.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Templáři bývali ve výběru daní efektivnější než panovník – což vyvolávalo nenávist šlechticů.

Zajímavosti

Významným zdrojem ultrajemných částic je spalování – doprava, vytápění, průmyslová výroba, lesní požáry a výbuchy sopek.

Věda
Reklama

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) prozkoumal nová data roveru Curiosity z Marsu a zjistil, že se na rudé planetě nečekaně pohybuje hladina kyslíku. 

Vesmír

Uvítání v Římě. Ne vždy čekaly na americké vojáky jen polibky mladých dívek

Válka

Jestliže výše postavený šimpanz přihlíží tomu, jak probíhá čištění srsti mezi dvěma níže postavenými jedinci, skončí očista mnohem dřív

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907