Odvážná plavkyně: V bikinách za žraloky

06.10.2013 - Jan Miklín


Reklama

Žraloci jsou většinou lidí stále považování za krvelačná monstra, kterých by se měli bát. Ve skutečnosti je pravděpodobnost, že zemřete na zásah bleskem, více jak stonásobně větší, než po napadení žralokem. Naopak, na jednoho žraloky zabitého člověka připadají každoročně až miliony žraloků ulovených cíleně i polapených do zbytků sítí volně plovoucích v moři. Přitáhnout pozornost k ochraně těchto paryb se snaží i Jihoafričanka Lesley Rochat, která si říká Žraločí válečnice. Fotograf ji zachytil nedaleko Tygří pláže u Bahamských ostrovů, jak bez jakýchkoli ochranných pomůcek plave ve společnosti žraloka tygřího, považovaného za jednoho z vůbec člověku nejnebezpečnějších.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Podle islámského práva musí muž mezi své ženy zcela spravedlivě rozdělit peníze, čas, sex, pozornost a mnoho dalšího. 

Revue

Ruch a nelidské skřeky přilákaly paní mistrovou do dílny tiskařské manufaktury. Když vejde, rázem na ni jdou mrákoty. Nad knihtiskem visí pověšených čtyřiadvacet koček...

Historie

Nové bionické oko s perovskitovými nanosenzory.

Věda

Snímky systému ATLAS s objevenou planetkou 2019 LD2.

Vesmír

Mořský plž Cratena peregrina běžně žije na mořském dně ve Středozemním moři a Atlantiku u pobřeží Iberského poloostrova, Senegalu a u Kanárských ostrovů.

Příroda

Dvojice ostrůvků Gardner Pinnacles je jedinou viditelnou částí sopky Pūhāhonu. Podle nových měření má vulkán téměř dvojnásobný objem horniny než doposud největší sopka světa Mauna Loa.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907