Odvážní muži v létajících pláštích: Čína přivítá nejlepší wingsuitery světa

15.10.2015 - Martin Reichman

Pokud se vám točí hlava i na štaflích, nejspíš nebude víkendová Grand Prix Číny ve wingsuitingu zrovna váš šálek kávy. Podívaná je to ale dechberoucí. Šestnáct odvážlivců, oblečených do speciálních „létajících“ obleků, se od pátku do neděle vrhne střemhlav do hloubky 1 400 metrů.


Reklama

Startuje se ve dvojicích a podobně jako v mnoha dalších sportech, vyhrává ten nejrychlejší. Kromě obrovské výšky a rychlostí okolo 140 kilometrů v hodině se musí wingsuiteři vypořádat s přírodními i umělými nástrahami čínského pohoří Tianmen. Akce je součástí světové wingsuiter ligy (WWL) a ve světě adrenalinových sportů patří mezi nejprestižnější.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia, WorldWingsuitLeague

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kdysi se tu normálně žilo a lidé si dávali snídaně v bufetu. Děti, které se zde narodily a vyrostly, se však většinou nedožily ani padesátky.

Zajímavosti
Vesmír

Dvouhohý robot Cassie zvládl uběhnout pětikilometrovou trať za 53 minut a 3 sekundy. Špičkoví lidští sportovci zvládají stejnou vzdálenost za méně než 13 minut.

Věda

Magdaléna Francouzská, známá také jako Magdaléna z Valois, se snoubencem Ladislavem Pohrobkem.

Historie

Terej bílý obývá převážně pobřežní vody severního Atlantiku a Tichého oceánu. Pro nás je jedním z nejlepších míst, kde jej můžeme pozorovat, malý německý ostrov Helgoland v Severním moři.

Příroda

Enver Paša (uprostřed) hrubě přecenil možnosti turecké armády

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907