Odvážný opravář: Na vrcholu 475 metrů vysoké televizní věže

05.01.2015 - Martin Reichman


Reklama

Červeným světlům svítícím, případně blikajícím na komínech, televizních vysílačích a dalších výškových objektech se odborně říká překážkové návěstidlo a slouží k varování letadlům. Co se ale děje v momentě, kdy se takové návěstidlo porouchá? Pak ke slovu přijdou lidé, jakým je například Kevin Schmidt z Jižní Dakoty, který si sbalí své nářadí a na stožár vyšplhá. Pokud jde o 457 metrů vysoký televizní vysílač a Kevina při jeho práci doprovodí kvadrokoptéra vybavená kamerou, je z toho podívaná, ze které se snadno zatočí hlava. A to doslova.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pozorovat tajnůstkářské křečky velké během krmení je pro zoologa neobyčejným zážitkem

Příroda

Kdysi se tu normálně žilo a lidé si dávali snídaně v bufetu. Děti, které se zde narodily a vyrostly, se však většinou nedožily ani padesátky.

Zajímavosti
Vesmír

Dvouhohý robot Cassie zvládl uběhnout pětikilometrovou trať za 53 minut a 3 sekundy. Špičkoví lidští sportovci zvládají stejnou vzdálenost za méně než 13 minut.

Věda

Magdaléna Francouzská, známá také jako Magdaléna z Valois, se snoubencem Ladislavem Pohrobkem.

Historie

Terej bílý obývá převážně pobřežní vody severního Atlantiku a Tichého oceánu. Pro nás je jedním z nejlepších míst, kde jej můžeme pozorovat, malý německý ostrov Helgoland v Severním moři.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907