Okultisté loupili na hřbitově: Režisér Upíra Nosferatu přišel o hlavu

16.07.2015 - Martin Reichman

Zní to jako scéna z hororu: režisér slavného upírského filmu přišel o hlavu. Jeho lebku ukradl neznámý pachatel z hrobky


Reklama

Německý režisér F. W. Murnau se stal celosvětově proslulým především díky filmu Upír Nosferatu, natočeným v roce 1922. O čtyři roky později emigroval do Spojených států, kde natočil několik dalších filmů. Úspěch Upíra Nosferatu se mu již ale překonat nepodařilo. Zemřel v roce 1931, při automobilové nehodě v Santa Barbaře v Kalifornii, když se srazil s nezkušeným 14letým řidičem. Poté byl Murnau pochován na hřbitově ve Stahnsdorfu poblíž Berlína.

Jeho hrob se podle informací německých médií stal terčem zlodějů. Na počátku července někdo z hrobu odcizil režisérovu lebku. Podle správy hřbitova by krádež mohla mít souvislost s okultismem. V okolí i uvnitř hrobu se našly zbytky vosku, pocházejícího s největší pravděpodobností ze svíček. Správce stahnsdorfského hřbitova rovněž potvrdil, že se jednalo o cílený útok, sousedící hroby, které patří bratrům slavného režiséra, totiž zůstaly nedotčeny. Policie hledá možné svědky incidentu.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Der Spiegel, The Guardian

  • Zdroj fotografií: Prana-Film, Wikimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Černobílý mořský vlk

Mezi nejobávanější predátory mezi vodními savci nepochybně patří kosatka dravá (Orcinus orca) – až šestitunový kytovec. Kosatku coby vrcholného predátora v jejím přirozeném životním prostředí nic neohrožuje. Tito několikatunoví savci z čeledi delfínovitých dovedou plavat rychlostí bezmála 60 km/h, vidí skvěle nad hladinou i ve vodě, výborně slyší a pomáhají si také echolokací. Loví v organizovaných smečkách, proto se jí někdy přezdívá „mořský vlk“. V průměru pozře skoro čtvrt tuny masa denně a zabíjí bez problémů i velké žraloky nebo ploutvonožce.

Skutečné nebezpečí však představují pouze pro svou kořist. Ve volné přírodě ještě nedošlo k žádnému útoku na lidi, který by skončil smrtí – kosatky si člověka obvykle jen spletou se svým běžným úlovkem a včas se zastaví, což se připisuje jejich vysoké inteligenci. 

Příroda

Stalin a Gottwald na propagačním plakátu z padesátých let.

Historie
Vesmír

Chudoba není úplně zdravá pro vývoj dětí

Věda

Při poslechu hudby se podobně jako při dobrém jídle nebo sexu uvolňuje hormon dopamin. U 90 % lidí hraje při vnímání řeči zásadní roli levá mozková hemisféra a při vnímání hudebního signálu naopak pravá, která rozeznává především rozdíl ve výšce tónů. 

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907