Opuštěné ponorky

16.10.2015 - Tomáš Bártek

Podívejte se na fotografie opuštěných ponorek. Kdysi mocné válečné stroje čekají na sešrotování, leckdy jsou však ponechány svému osudu napospas přírodě a rozmarům počasí. Jedna ale nejspíš zcela opuštěná není. Poznáte která?


Reklama

Není nic smutnějšího, než pohled na zdevastované zbytky kdysi mocného stroje symbolizujícího vrchol technologického pokroku. Z některých vraků jde i o letech strach, některé v milovnících techniky vzbuzují nostalgii, všechny ale přinášejí smutek nad strojem, který by si zasloužil po konci své služby lepší zacházení.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Youtube.com

  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Mezi nejnebezpečnější příměsi zemního plynu patří karcinogenní benzen. Jeho přítomnost vědci zaznamenali v 95 % vzorků. (foto: Unsplash, KWON JUNHOCC0)

Věda

Chcete-li objekty popsané v článku spatřit s jistotou, najděte si k pozorování místo co nejméně zatížené světelným znečištěním. (foto: PixabayCC0)

Vesmír

Dospělý strdimil karmínovoprsý (Aethopyga siparaja) dorůstá velikosti kolem 10 cm. (foto: Shutterstock)

Příroda

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Podle bulharských matematiků je chování Sluneční soustavy je velice stabilní. Jsou proto přesvědčeni, že náš planetární systém vydrží nejméně 100 tisíc let. (ilustrace: NASACC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907