Originální australský bar: na skleničku do betonových skruží

24.08.2013 - Jan Miklín

<p>Nejstarší univerzita světa se nachází v italské Bologni a kdysi tam učil například i Dante Alighieri.</p>

Nejstarší univerzita světa se nachází v italské Bologni a kdysi tam učil například i Dante Alighieri.


Reklama

Zajímavý nápad na využití nepotřebných betonových skruží měli architekti v Melbourne. Vytvořili z nich luxusní bar. Nepřehlédnutelný je již z venkovního pohledu, sedmnáct betonových skruží tvoří obrazec, který dominuje celé ulici. Kdo by se bál nepohodlí uvnitř netypicky pojatého baru, bude překvapen. Každá ze skruží pojme až dvanáct osob, usazených na luxusních kožených sedačkách, její vnitřní stěny jsou pokryty lištami z recyklované gumy a podlahu tvoří materiály, absorbující zvuky – ozvěna nemá šanci. Různé trubky a podobné průmyslové materiály jsou využity i na bar nebo květináče. Architekti svůj nápad popisují jako „pokus o originalitu, zajímavost, pompéznost a drama“. Zdá se, že byli úspěšní: podařilo se jim tuctový hotelový bar proměnit v atrakci, a ještě k tomu trojnásobně zvýšit jeho kapacitu.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nezamhouřit oka

Shattered | rok: 2014 | počet sezon: 1

V reality show Shattered se deset účastníků nechalo zavřít v domě plném skrytých kamer a měli za úkol vydržet týden bez spánku. Denně přitom podstupovali testy, aby se určilo, na koho dlouhodobá bdělost dopadá nejhůř. Tito jedinci se pak utkávali v různých výzvách a nejslabší museli dům opustit. Na vítěze čekalo v přepočtu 4,1 milionu korun, suma se však snižovala pokaždé, když někdo ze soutěžících zavřel oči na déle než deset sekund. Zatímco někteří usnuli, jiní prodělávali halucinace či dramatické změny chování. Farah Clareová nakonec zůstala vzhůru celých 178 hodin a odnesla si čtyři miliony korun. (foto: Unsplash, Alexandra Gorn, CC0)

Revue

Northrop Grumman B-2 Spirit – vývoj tohoto víceúčelového strategického bombardéru probíhal v maximálním utajení. (foto: Shutterstock)

Válka
Zajímavosti

Lidé se superneurony mají paměť jako mladíci. (foto: Shutterstock)

Věda

Poprava císaře Maxmiliána, vedle něho generál Miramón (po císařově levé ruce) a Mejía. Obraz fracouzského malíře Edouarda Maneta. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Následky kolize DART s planetkou Dimorphos zachycené dalekohledem SOAR. Za planetkou se táhne ohon, který je podle vědců dlouhý více než 10 000 kilometrů. (CTIO/NOIRLab/SOAR/NSF/AURA, T. Kareta, M. KnightCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907