Originální hold továrně na svíčky: Tající dům postavený z vosku

20.11.2014 - redakce 100+1

Originální způsob jak připomenout Londýňanům historii čtvrti Bankside, zvolil známý umělecký architekt Alex Chinneck. Jako připomínku zaniklé továrny postavil v centru Londýna dvoupatrový dům z vosku


Reklama

Britský architekt Alex Chinneck má na svědomí další umělecký kousek, v centru Londýna postavil z 8 tisíc voskových cihel dvoupatrový dům. Instalace sloužila jako připomínka továrny na výrobu svíček, která v londýnské čtvrti Bankside stála před 100 lety.

Voskový dům byl zevnitř uměle zahříván a postupně se tak rozpouštěl. Vzdor původnímu 30dennímu plánu ale vydržel o něco déle – v chladném londýnském počasí se rozpustil po 45 dnech. Voskový projekt Alexe Chinnecka byl součástí každoročního uměleckého festivalu Merge art Festival, který se konal od 18. září do 19. října.

  • Zdroj textu:

    Daily Mail

  • Zdroj fotografií: Daily Mail

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Studie zahrnula i DNA obyvatele Velikonočního ostrova

Věda

První léčebné centrum bylo v podzemí otevřeno v roce 1954. Teplota vzduchu se ve štole pohybuje od 37 do 41,5 °C. 

Zajímavosti

Nájezdy slonů afrických porosty „sodomského jablíčka“ těžce poznamenají. Vedle tlustokožců si s jedem žlutých plodů rostliny s vědeckým názvem Solanum campylacanthum poradí jen antilopy impaly.

Příroda
Vesmír

Galapážské souostroví tvoří osmnáct ostrovů větších než kilometr čtvereční. Na snímku leguán mořský Amblyrhynchus cristatus.

Zajímavosti

Vladislav II. Jagello a jeho čtyři manželky - Hedvika z Anjou, Anna Celjská, Alžběta z Pilicy a Sofie Litevská.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907