Originální hold továrně na svíčky: Tající dům postavený z vosku

20.11.2014 - redakce 100+1

Originální způsob jak připomenout Londýňanům historii čtvrti Bankside, zvolil známý umělecký architekt Alex Chinneck. Jako připomínku zaniklé továrny postavil v centru Londýna dvoupatrový dům z vosku


Reklama

Britský architekt Alex Chinneck má na svědomí další umělecký kousek, v centru Londýna postavil z 8 tisíc voskových cihel dvoupatrový dům. Instalace sloužila jako připomínka továrny na výrobu svíček, která v londýnské čtvrti Bankside stála před 100 lety.

Voskový dům byl zevnitř uměle zahříván a postupně se tak rozpouštěl. Vzdor původnímu 30dennímu plánu ale vydržel o něco déle – v chladném londýnském počasí se rozpustil po 45 dnech. Voskový projekt Alexe Chinnecka byl součástí každoročního uměleckého festivalu Merge art Festival, který se konal od 18. září do 19. října.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Daily Mail

  • Zdroj fotografií: Daily Mail

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Před 130 až 115 tisíci lety zase na našem území panovalo vlhké středomořské podnebí. Hladina moře v té době stoupla natolik, že se ze Skandinávie stal ostrov.

Zajímavosti

Sameček anolise se snaží zastrašit vetřelce roztažením velkého kožního laloku.

Příroda
Věda

Pilot lunárního modulu mise Apolla 11 – astronaut Edwin Aldrin během výstupu na povrch Měsíce.

Vesmír

Opičí neštovice jsou onemocněním vyvolaným virem rodu Ortopoxvirus z čeledi Poxviridae. Virus se obvykle na člověka přenáší kousnutím, škrábnutím nebo přímým kontaktem s krví infikovaných živočichů. 

Věda

Nejvyhlášenějším resortem pro římskou smetánku bylo v antice Baiae.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907