Originální hold továrně na svíčky: Tající dům postavený z vosku

20.11.2014 - redakce 100+1

Originální způsob jak připomenout Londýňanům historii čtvrti Bankside, zvolil známý umělecký architekt Alex Chinneck. Jako připomínku zaniklé továrny postavil v centru Londýna dvoupatrový dům z vosku


Reklama

Britský architekt Alex Chinneck má na svědomí další umělecký kousek, v centru Londýna postavil z 8 tisíc voskových cihel dvoupatrový dům. Instalace sloužila jako připomínka továrny na výrobu svíček, která v londýnské čtvrti Bankside stála před 100 lety.

Voskový dům byl zevnitř uměle zahříván a postupně se tak rozpouštěl. Vzdor původnímu 30dennímu plánu ale vydržel o něco déle – v chladném londýnském počasí se rozpustil po 45 dnech. Voskový projekt Alexe Chinnecka byl součástí každoročního uměleckého festivalu Merge art Festival, který se konal od 18. září do 19. října.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Daily Mail

  • Zdroj fotografií: Daily MailDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejstarší dosavadní doklad o užívání opia pochází z Mezopotámie - 3400 let př. n. l. Sumerové označovali mák setý, z něhož se opium získává, jako „radostnou rostlinu“. Samotný název „opium“  pochází ze starověké řečtiny (ópion) a znamená „šťáva z rostliny“. (foto: Unsplash, Tim Cooper, CC0)

Věda
Zajímavosti

O psy po zesnulé královně Alžbětě II. se podle britských médií bude starat její syn Andrew. (foto: Profimedia)

Revue

Jakýkoliv pokus o dodatečnou úpravu, umazání části textu nebo jeho vyškrábání perořízkem po sobě na ovčí kůži zanechal viditelnou vadu na povrchu. (ilustrační foto: PixabayCC0)

Historie

Příslušníci Wehrmachtu v civilu tráví slunečný den v jedné z francouzských vil. (foto: Wikimedia Commons, Joachim DöhlerCC BY-SA 4.0)

Válka

Neptun na výřezu snímku kamery NIRCam, ze 12. července 2022. (foto: NASA, ESA, CSA, STScI; Joseph DePasqualeCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907