Originální městské vozítko Halfbike: Polojízda, poloklus

10.04.2015 - Martin Reichman


Reklama

Halfbike jako by vypadl z pohádky o vychytralé princezně Koloběžce. Toto městské vozítko totiž není ani kolo, ani koloběžka a pohyb na něm je kombinací běhu a jízdy. Pro zatáčení se nepoužívají řídítka, a pokud chcete změnit směr, musíte se na něm naklonit. Chce to tedy i potřebnou dávku rovnováhy. Halfbike je poměrně kompaktní, lze jej pohodlně složit a cestovat s ním třeba v MHD. Rám je vyrobený z lehké hliníkové slitiny a celé vozítko váží jen 8 kilogramů. Pokud byste měli zájem o koupi tohoto originálního „polokola“, možná vás překvapí relativně vysoká cena. Halfbike je totiž k mání za 599$ (přibližně 15 tisíc korun), k čemuž je nutné připočíst ještě manipulační poplatek 75$ (v přepočtu přibližně 1 800 Kč).

 

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: KickstarterDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Až stanice doslouží, nové moduly se od ní odpojí a zůstanou na oběžné dráze pro soukromé účely. (foto: NASA, CC0)

Vesmír
Revue

Kočrka, kohout nebo třeba kozel - tato zvířata byla ve středověku považována za pomocníky čarodějnic. (foto: Pexels, Lucas PezetaCC0)

Historie

Kareta obrovská (Chelonia mydas) je coby ohrožený druh chráněna. V dospělosti jsou jejími jedinými nepřáteli větší druhy žraloků (zejména žralok tygří) a člověk. (foto: Wikimedia Commons, National Marine Sanctuaries, CC0)

Věda

Hideki Tódžó již jako japonský premiér na manilském letišti před inspekcí posádky Filipín. Japonští vojáci na souostroví povraždili statisíce civilistů. (foto: Wikimedia Commons, Reader's Digest, TT News AgencyCC0)

Válka

Po měsíci „UPF diety“ přibral Chris van Tulleken sedm kilogramů (tři kilogramy tvořil jen tělesný tuk, zbytek sacharidy uložené v játrech a svalech), z průměrné hmotnosti podle BMI poskočil k nadváze. (ilustrační foto: Shutterstock) 

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907